تاتو خط چشم در دوران بارداری و شیردهی

اگر قصد انجام تاتو خط چشم را در دوران بارداری یا شیردهی را داشته باشید ممکن است سئوالات زیادی  درباره ایمنی یا ماندگاری تاتو خط چشم برایتان پیش بیاید.  مثلا اینکه “آیا می توانم در دوران بارداری یا شیردهی تاتو خط چشم بزنم؟” یا “انجام تاتو خط چشم در دوران بارداری یا شیردهی برای کودکم ضرر دارد؟ ” یا “ماندگاری تاتو خط چشم در دوران بارداری و شیردهی چگونه است؟” در این مطلب می خواهیم تمام نکاتی که باید درباره انجام تاتو خط چشم در دوران بارداری و شیردهی بدانید را در این مطلب توضیح دهیم ؛ پس با ما تا پایان مطلب همراه باشید.

تاتو خط چشم در بارداری و شیردهی

تاتو خط چشم در دوران بارداری و شیردهی :

در دوران بارداری و شیردهی به خاطر تغییرات هورمونی و همینطور رقیق شدن خون احتمال کم رنگ شدن تاتو خط چشم وجود دارد .  ولی اگر نکات زیر را رعایت کنید  ضرری برای جنین و نوزاد ندارد :

1- برای انجام تاتو خط چشم به مرکزی مراجعه کنید که یا تحت نظر پزشک باشد یا مجوز از وزارت بهداشت را داشته باشد .( تعارف را کنار بگذارید و از تاتو کار بخواهید مجوز خود را به شما نشان دهد)

2- برای انجام تاتو خط چشم از روش میکروپیگمنتیشن استفاده کنید . زیرا سوزن های استفاده شده در دستگاه میکروپیگمنتشن یکبار مصرف هستند و احتمال سرایت بیماری های خونی از طریق دستگاه وجود ندارد و همینطور این دستگاه مورد تایید وزارت بهداشت می باشد .
نکته: دقت کنید که تاتو کار قبل از شروع کار حتما سوزن دستگاه میکروپیکمنتیشن را تعویض کند و تمام وسایل مورد استفاده حتما یکبار مصرف باشند.

3-از تاتو کار بخواهید برای انجام تاتو خط چشم حتما از رنگ های بدون سرب و ارگانیک استفاده کند .( این نوع رنگ ها ماندگاری کمتری نسبت به رنگ های معمولی دارند ولی کاملا بی ضرر هستند و احتمال حساسیت در این نوع رنگ ها بسیار کم است )

نکته: در صورتیکه در دوران شیردهی تاتو خط چشم انجام دادید و از ارگانیک بودن مواد مطمئن نبودید به مدت 24 ساعت به بچه شیر ندهید و در طی این مدت، شیر را دوشیده و دور بریزید.

4- در صورتیکه سابقه حساسیت دارید از تاتو کار خود بخواهید برایتان تست حساسیت انجام دهد.

5 – تاتو خط چشم را در سه ماه اول شیردهی انجام ندهید.

نویسنده: مینا طاهریان
(کپی برداری از این متن فقط با ذکر نویسنده و لینک منبع مجاز می باشد)

جهت مشاوره رايگان در زمينه تاتو ، هاشور و اسکالپ سر با شماره 09139021990 تماس بگيريد.
توضیحات
تاریخ بازدید
امتیاز به :
تاتو خط چشم در دوران بارداری و شیردهی
امتیاز دهنده
41star1star1star1stargray