ترکیب سایه و هاشور ابرو

ابروهایی که سایه دائم یا هاشور شده اند هر کدام زیبایی های خاص خودشان را دارند ولی اگر به دنبال یک ابروی بی عیب و نقص و  زیبا هستید. “ترکیب سایه و هاشور ابرو” را انتخاب کنید در این مطلب می خواهیم تمام نکاتی که باید درباره “ترکیب سایه و هاشور “ابرو بدانید را توضیح دهیم ؛ پس با ما تا پایان مطلب همراه باشید.

ترکیب سایه و هاشور ابرو

ترکیب سایه و هاشور ابرو:

معمولا یک ابروی زیبا در قسمت تاج ابرو کم پشت و در قسمت وسط و انتهایی ابرو پرپشت و متراکم است ، “ترکیب سایه و هاشور ابرو “دقیقا همین کار را برای ما انجام می دهد یعنی در قسمت ابتدایی ابرو (تاج ابرو) به صورت هاشور کار می شود که دارای تراکم کمتری می باشد و در قسمت وسط و انتهایی ابرو از سایه ابرو که دارای تراکم بیشتری است استفاده می شود .

“ترکیب سایه و هاشور ابرو” برای کسانی که بدنبال یک ابروی بی عیب و نقص و زیبا هستند  و همینطور کسانی که ابرو ندارند یا ابروهای بسیار کم پشتی دارند بسیار مناسب است .

انواع ترکیب سایه و هاشور ابرو:

می توان ترکیب سایه و هاشور ابرو را به سه دسته اصلی تقسیم کرد:

ترکیب سایه و هاشور ابرو

1-حالت اول: در این حالت تمام ابرو، هاشور می شود و فقط قسمت وسط ابرو و به مقدار بسیارکم ، سایه زده می شود . در این حالت  ابروها برجسته تر و زیبا تر دیده می شود .

این حالت برای کسانی که دوست دارند ابروهایشان را هاشور کنند ولی ابروهای بسیار کم پشتی دارند بسیار مناسب می باشد.

2- حالت دوم: در این حالت ابتدا تمام ابروها ،هاشور زده می شود سپس  قسمت وسط و انتهای ابرو ها سایه کار می شود. در این حالت ابروها پرپشت تر و زیباتر به نظر می رسند .

این نوع ترکیب سایه و هاشور ابرو برای کسانی که می خواهند ابروهایی بی عیب و نقص و پرپشت داشته باشند بسیار مناسب است.

ترکیب سایه و هاشور ابرو

3- حالت سوم: در این حالت، قسمت ابتدایی ابروها هاشور می شود و قسمت وسط و انتهای ابروها کاملا سایه کار می شود .

این حالت برای کسانی که سایه ابرو را دوست دارند ولی می خواهند ابروها ، حالت طبیعی خود را حفظ کنند بسیار مناسب می باشد .

ترکیب سایه و هاشور ابرو

ترکیب سایه و هاشور ابرو با چه روشی انجام می شود؟

“ترکیب سایه و هاشور ابرو ” را به دو  روش میکروپیگمنتشن و میکروبیلدینگ و یا ترکیبی از هر دو روش انجام می دهند .

 • قسمت هاشور را می توان با دستگاه میکروپیگمنتیشن یا قلم دستی میکروبیلدینگ انجام داد. معمولا هاشورهایی که با دستگاه میکروپیگمنتیشن زده می شوند ماندگاری بیشتری دارند و هاشورهایی که با قلم دستی میکروبیلدینگ زده می شوند معمولا بسیار ظریفتر و شبیه به موی طبیعی ابرو هستند ولی ماندگاری کمتری نسبت به روش میکروپیگمنتیشن دارند.
 • قسمت سایه ابرو معمولا با دستگاه میکروپیگمنتیشن زده می شود. (از قلم میکروبلیدینگ هم می توان برای انجام سایه استفاده کرد ولی در ترکیب سایه و هاشور ابرو به ندرت استفاده می شود )
 • در هر دو روش میکروپیشگمنتشن و میکروبیلدینگ از سوزن ها و وسایل یکبار مصرف استفاده می شود و هر دو روش کاملا بهداشتی هستند.

نکته: دقت کنید که تاتو کار حتما سوزن های دستگاه میکروپیگمنتیشن یا قلم میکروبیلدینگ را قبل از شروع کار تعویض کند.

ترکیب سایه و هاشور ابرو

رنگ ترکیب سایه و هاشور ابرو:

 • رنگ ترکیب سایه و هاشور ابرو: بهتر است برای انتخاب رنگ “ترکیب سایه و هاشور ابرو” از رنگی متناسب با رنگ موهای خود استفاده کنید معمولا بهترین رنگ برای ترکیب سایه و هاشور ابرو، رنگی  یک یا دو درجه روشن تر از رنگ طبیعی موهای تان می باشد . اگر برای انتخاب رنگ “ترکیب سایه و هاشور ابرو” دچار تردید هستید رنگ قهوه ای سوخته بدون قرمزی را انتخاب کنید زیرا این رنگ با رنگ پوست  اکثریت ایرانی ها هماهنگ است و با هر رنگی که بر روی ابروها  بعد از تاتو گذاشته شود نیز هماهنگ خواهد بود.
 • درجه رنگ: هر چقدر رنگ انتخابی تیره تر باشد ماندگاری ترکیب سایه و هاشور ابرو بیشتر است.
 • نوع رنگ “ترکیب سایه و هاشو ابرو” : نوع رنگ استفاده شده در “ترکیب سایه و هاشور ابرو” باید بدون سرب و ارگانیک باشد .رنگهای ارگانیک دوامشان از رنگهای دارای سرب کمتر است ولی کاملا بدون ضرر هستند و احتمال حساسیت در آنها بسیار کم است.

درد ترکیب سایه و هاشور ابرو چقدر است؟

ابرو یکی از قسمت های صورت است که در هنگام انجام تاتو کمترین درد را دارد البته میزان و آستانه درد در افراد مختلف، متفاوت است اما با وجود دستگاه های جدید و مواد بی حسی که قبل از انجام تاتو زده می شود درد “ترکیب سایه و هاشور ابرو” بسیار کم و قابل تحمل است.

ترکیب سایه و هاشور ابرو در دوران بارداری و شیردهی:

 • در دوران بارداری به خاطر تغییرات هرمونی و همیطور رقیق شدن خون احتمال کم رنگ شدن سایه و هاشور ابرو وجود دارد ولی مشکل خاصی برای جنین ایجاد نمی کند.
  نکته :البته دقت داشته باشید در این دوران حتما از رنگهای ارگانیک استفاده شود و تمام دستگاها و وسایل کاملا استریل و یا یکبار مصرف باشند.
 • در دوران شیردهی به خاطر رقیق شدن خون احتمال کم رنگ شدن یا محو شدن کامل ترکیب سایه و هاشور ابرو وجود دارد به همین دلیل تاتو سایه ابرو را در چند ماه اول شیردهی توصیه نمی کنیم.
  نکته:در صورتیکه در دوران شیردهی می خواهید ترکیب سایه و هاشور ابرو را انجام دهید حتما باید از رنگهای ارگانیک استفاده شود و تمام دستگاها و وسایل کاملا استریل و یا یکبار مصرف باشند.

ماندگاری “ترکیب سایه و هاشور ابرو” چقدر است؟

هیچ وقت نمی توان زمان دقیقی برای ماندگاری “ترکیب سایه و هاشور ابرو” گفت و تاریخ انقضا دقیق اعلام کرد.بر اساس تجربه نشان داده شده ماندگاری “ترکیب سایه و هاشور ابرو” بین شش ماه تا سه سال متغیر است .عمق کاشت رنگ،نور آفتاب،چربی پوست (هرچقدر پوست چرب تر باشد سایه ابرو زودتر پاک می شود )،شرایط فیزیکی بدن و….تماما بر ماندگاری تاتو نقش مهمی ایفا می کند اما اصولا هر چه رنگ تاتو تیره تر باشد ماندگاری بیشتری خواهد داشت ولی امکان این هست که استفاده از رنگ تیره ظاهر طبیعی فرد را از بین ببرد.

نکته مهم : اگر قبل از انجام “ترکیب سایه و هاشور ابرو”، اسکراپت صورت انجام بدین ماندگاری “ترکیب سایه و هاشور”  بیشتر می شود به خصوص اگر دارای پوست چربی هستید این کار می تواند ماندگاری رنگ ابروها را بسیار بیشتر کند.

چقدر زمان می برد تا “ترکیب سایه و هاشور ابرو ” به رنگ مورد نظر نزدیک شود؟

پس از تاتو بسیاری از افراد از تیره شدن رنگ “ترکیب سایه و هاشور ابرو” و چند روز بعد به خاطر بی رنگ شدن  ابروی خود ناراحت می شوند.
درست بعد از تاتو یک دوره اکسیده شدن در رنگ اتفاق می افتد یک سری رنگ دانه های محافظ و آب میان بافتی بعد از اتمام کار روی سطح پوست به وجود می آید که کار آن ها حفاظت از پوست خراش دیده است در این زمان رنگ دانه ها در غلیظ ترین حالت خود دیده خواهد شد بعد از اینکه زخم بهبود پیدا کرد ،حدود روز هفتم و زخم ها به حالت پوسته های خشک شده پدیدار می شوند و باعث کم رنگی محل شده که طی 7 روز ریزش پوسته صورت می گیرد و از روز چهاردهم به بعد رنگ اصلی روی سطح پوست پدیدار می شود.

چه کسانی نباید “ترکیب سایه و هاشور ابرو” انجام دهند:

 • پریودی : در دوران پریودی به خاطر تغییرات هورمونی در بدن رنگ پذیری پوست کاهش پیدا می کند و ماندگاری رنگ بسیار کمتر می شود و همیطور رنگ ترکیب سایه و هاشور ابرو در این دوران دارای ته رنگ قرمز می شود برای همین توصیه می کنیم سه روز قبل از سیکل پریودی تا سه روز بعد از آن “ترکیب سایه و هاشور ابرو”  انجام نشود .
 • فشار خون شدید (بالا یا پایین)و ناراحتی قلبی : برای افرادی که دچار فشار خون شدید هستند ، استفاده از مواد بی حس کننده و لیدوکایین بسیار خطرناک بوده و منجر به عوارض غیر قابل جبران خواهد شد هم چنین این افراد به دلیل این که داروهای خاص بیماری استفاده می کنند خون شان رقیق بوده و مانند افراد هموفیلی ، زخم آن بهبود نمی یابد.
 • بیماری های خود ایمنی : در بیماری های خود ایمنی ، سیستم ایمنی بدن ضعیف می باشد و یا در مواردی دفاع ایمنی بدن متوقف می شود به همین دلیل انجام سایه یا هاشور ابرو را به این افراد توصیه نمی کنیم.
 • بیماری های خاص:افرادی که دارای بیماری های هپاتیت ، ایدز ، هموفیلی (عدم انعقاد خون) و بیماری های جنسی هستند به هیچ عنوان انجام “ترکیب سایه و هاشور ابرو ” توصیه نمی شود.

اقدامات لازم برای کاهش درد و اضطراب قبل از انجام “ترکیب سایه و هاشور ابرو” :

1-اگر جزو کسانی هستید که از انجام “ترکیب سایه و هاشور ابرو” ترس دارید یا پوست بسیار حساسی دارید نیم ساعت قبل از انجام کار نصف قرص آلپرازولام (Alprazolam) یا یک عدد قرص ژلوفن یا هر قرص آرامش بخش دیگه ای را مصرف کنید.

2-قبل از ورود به جلسه تاتو حتما یک نوشیدنی یا یک خوارکی قندی مثل شکلات یا انواع آبمیوه ها میل نمایید.

اقدامات قبل از انجام “ترکیب سایه و هاشور ابرو”:

1- چند ساعت قبل از تاتو سعی کنید از مشتقات کافئینی مانند چای یا قهوه استفاده نکنید.

2- از سه روز قبل از انجام تاتو  در معرض تابش اشعه uv (اشعه ماورا بنفش)قرار نگیرید.(اشعه uv برای برنزه کردن پوست استفاده می شود)

3- قبل از تاتو، لایه برداری و میکرودرم پوست انجام ندهید.

4- از داروهای که باعث تحریک پوست می شوند استفاده نکنید

5- در صورتیکه سابقه حساسیت دارید قبل از جلسه تاتو از قرص ستیریزین (Cetirizine) استفاده نمایید (این قرص ضد حساسیت می باشد)

نکته : اگر سابقه حساسیت در مقابل مواد مختلف را دارید از تاتو کار خود بخواهید حتما تست حساسیت را برای شما انجام دهد.

نویسنده: مینا طاهریان
(کپی برداری از این متن فقط با ذکر نویسنده و لینک منبع مجاز می باشد)

جهت مشاوره رايگان در زمينه تاتو ، هاشور و اسکالپ سر با شماره 09139021990 تماس بگيريد.
انواع تاتو ابرو

انواع تاتو ابرو

اگر قصد انجام تاتو ابرو را دارید شاید اولین سئوالی که برایتان پیش بیاید این است که چه نوع تاتوی ابرویی را […]