ماندگاری سایه ابرو | چه عواملی بر ماندگاری سایه ابرو تاثیر دارند؟

اگر قصد انجام  سایه دائم ابرو را داشته باشید ممکن است سئوالات زیادی  درباره ماندگاری سایه ابرو برایتان پیش بیاید.  مثلا اینکه “ماندگاری سایه دائم ابرو چقدر است؟ ” یا “چه روشی را برای انجام سایه دائم ابرو انتخاب کنیم تا ماندگاری بیشتری داشته باشد؟ ” یا “ماندگاری هاشور ابرو با سایه دائم ابرو متفاوته ؟” در این مطلب می خواهیم تمام نکاتی که باید درباره ماندگاری سایه دائم ابرو  بدانید را در این مطلب توضیح دهیم ؛ پس با ما تا پایان مطلب همراه باشید.
ماندگاری سایه ابرو

ماندگاری سایه دائم ابرو چقدر است:

هیچ وقت نمی توان زمان دقیقی برای دوام سایه ابرو مشخص کرد ولی بر اساس تجربه ، ماندگاری سایه ابرو بین یک تا پنج سال می باشد ( ماندگاری سایه مخملی ابرو (شیدینگ ابرو) که با روش میکروبیلدینگ انجام می شود بسیار کمتر است ) البته عوامل زیادی در ماندگاری سایه ابرو تاثیر دارند که این موارد را در بخش بعد توضیح می دهیم.

نکته: ماندگاری سایه دائم ابرو از هاشور ابرو بیشتر است اگر دارای پوستی چرب با منافذ باز پوست هستید برای ماندگاری بیشتر بهتر است سایه دائم ابرو را انتخاب کنید.

چه عواملی بر ماندگاری سایه ابرو تاثیر دارند؟

  • روش انجام سایه ابرو: یکی از مهمترین و تاثیر گذارترین عوامل در ماندگاری سایه ابرو، روش انجام آن است . برای انجام سایه ابرو  دو روش کلی وجود دارد 1- روش میکروپیگمنتیشن 2- روش میکروبیلدینگ .

1- روش میکروپیگمنتیشن: این روش به وسیله دستگاه میکروپگمنتیشن انجام می شود در نتیجه عمق تزرین رنگ در این روش بیشتر است و ماندگاری بیشتری نسبت به روش میکروبیلدینگ دارد ماندگاری این روش بین یک سال تا پنج سال می باشد.

2-روش میکروبیلدینگ : این روش فقط برای انجام شیدینگ ابرو به کار می رود در این روش ماندگاری سایه ابرو بین سه ماه تا 18 ماه می باشد.

  • مهارت تاتو کار : مهارت تاتو کار در ماندگاری سایه ابرو بسیار زیاد است. هر چقدر تاتو کار ماهر تر باشد رنگها را در عمق بیشتری از پوست قرار می دهد در نتیجه ماندگاری سایه ابرو بیشتر می شود .
  • نوع پوست: نوع پوست در ماندگاری سایه ابرو بسیار موثر است .ماندگاری سایه ابرو در  پوست های چرب که دارای منافذ باز پوستی هستند بسیار کم می باشد و پوست های معمولی که منافذ پوستی باز ندارند معمولا بیشترین ماندگاری سایه ابرو را دارند.
  • رنگ سایه ابرو : سایه هایی با رنگ تیره ماندگاری بیشتری نسبت به سایه هایی  با رنگ روشن دارند . به خصوص اگر رنگ استفاده شده ارگانیک باشد هر چند برای سلامتی بهتر هستند و احتمال حساسیت در آنها کمتر است ولی ماندگاری کمتری نیز دارند.
  • پریودی:در دوران پریودی به خاطر تغییرات هورمونی در بدن رنگ پذیری پوست کاهش پیدا می کند و ماندگاری رنگ بسیار کمتر می شود و همینطور رنگ سایه ابرو در این دوران ممکن است دارای ته رنگ قرمز شود به این دلایل توصیه می کنیم سه روز قبل از سیکل پریودی تا سه روز بعد از آن سایه دائم ابرو انجام ندهید .
  • دوران بارداری: در دوران بارداری به خاطر تغییرات هرمونی و همیطور رقیق شدن خون احتمال کم رنگ شدن سایه ابرو  وجود دارد ولی مشکل خاصی برای جنین ایجاد نمی کند. (البته در این زمان باید دقت داشت که رنگ استفاده شده حتما باید ارگانیک باشد و نکات بهداشتی کاملا رعایت شده باشند)
  • دوران شیردهی : در دوران شیردهی به خاطر رقیق شدن خون احتمال کم رنگ شدن یا محو شدن کامل سایه ابرو وجود دارد به همین دلیل انجام سایه ابرو را در چند ماه اول شیردهی توصیه نمی کنیم.

نکته مهم : اگر قبل از انجام سایه ابرو اسکراپت صورت انجام بدین ماندگاری سایه بیشتر می شود به خصوص اگر دارای پوست چربی هستید این کار می تواند ماندگاری سایه ابرو را بیشتر کند.

نویسنده: مینا طاهریان
(کپی برداری از این متن فقط با ذکر نویسنده و لینک منبع مجاز می باشد)

مرکز تخصصی تاتو  “مینا طاهریان” زیر نظر پزشک آماده ارائه انواع خدمات تاتو و هاشور در اصفهان می باشد.
شماره تماس : 09139021990-03132232892

سایه دائم ابرو

سایه دائمی ابرو

سایه دائمی ابرو یکی از انواع تاتو ابرو است که برای پر کردن ابروها استفاده می شه و این روزها خیلی طرفدار […]