مراحل انجام هاشور ابرو (توضیحات + فیلم )

مراحل انجام هاشور ابرو بر اساس متد فیبروز را می توان به هفت مرحله تقسیم کرد در این مطلب می خواهیم  این مراحل را یک به یک توضیح دهیم و در پایان مطلب هم می توانید فیلم  مراحل هاشور ابرو را ببینید پس با ما تا پایان مطلب همراه باشید:

مراحل انجام هاشور ابرو

مرحله 1: طراحی ابرو قبل از شروع انجام هاشور ابرو

در متد فیبروز طراحی ابرو برای هاشور بر اساس خواست مشتری انجام نمی شود بلکه بر اساس فرم کلی صورت فرد و با نسبت هایی طلایی طراحی می شود . یعنی حالتی که طرح ابرو روی صورت کاملا متناسب با بقه اجزاء صورت باشد  و حالت کاملا طبیعی داشته باشد.  و سعی می شود ابروها بیشتر شباهت را با ابروهای طبیعی داشته باشند. برای انجام طراحی ابرو از وسایل مختلفی می توان استفاده کرد مانند نخ ، کولیس، خط کش مخصوص طراحی ابرو ، پرگار های مخصوص طراحی ابرو و …

نکته 1: هیچ وقت طراحی را به صورت چشمی انجام ندهید حتی اگر سالها در این زمینه تجربه دارید.

نکته 2: سعی کنید برای طراحی از ماژیک جراحی یا یک قلم آرایشی بدون سرب استفاده کنید.(ما ماژیک جراحی را توصیه می کنیم زیرا خطوط در حین انجام هاشور ابرو ، پاک نمی شوند.)

قرینه سازی ابرو

مرحله 2 :بی حس کردن ابرو 

در این مرحله باید از یکی از انواع بی حسی (کرم بی حسی،ژل های بی حسی،،قطره بی حسی،پد بی حسی و… )استفاده کنید در تصویر پایین می توانید چند مارک مختلف از مواد بی حسی که برای انجام هاشور ابرو استفاده می شود را ببینید.

نکته1: هر چقدر ابرو را بی حس تر کنید رنگ پذیری ابرو کمتر می شود سعی کنید ابرو ها را خیلی بی حس نکنید.

نکته 2: استفاده از اسپری لیدوکایی برای بی حس کردن ابرو باعث ریزش رنگ و کاهش رنگپذیری ابرو می شود . سعی کنید از این بی حسی استفاده نکنید.

بی حسی برای هاشور ابرو

مرحله 3: ایجاد خطوط اصلی هاشور ابرو

خطوط اصلی هاشور را بر اساس یکی از انواع هاشور که قبلا انتخاب کرده ایم به وسلیه قلم میکروبلیدینگ می زنیم . (در متد فیبروز چهار نوع هاشور ابرو وجود دارد الف)هاشور تیغ ماهی (spine-3) ب) هاشور آسیایی (spine-5 ) ج) هاشور کلاسیک (spine-6) د) هاشور رو به بالا (Upper spine)که خطوط اصلی بر اساس طرح یکی از این نوع هاشور ها زده می شود)

مرحله 4:گذاشتن رنگ بر روی هاشور ابرو 

بعد از ایجاد خطوط اصلی رنگ را بر روی ابرو قرار می دهیم دقت کنید رنگ های مورد استفاده بدون سرب و ارگانیک باشند چون رنگ های دارای سرب هرچند ماندگاری بالاتری دارند ولی ممکن است باعث آلرژی و حساسیت شوند .

نکته 1: رنگ را بر اساس رنگ موی طبیعی فرد انتخاب کنید (راهنمای انتخاب رنگ بر اساس رنگ موی طبیعی فرد را می توانید در تصویر زیر ببینید)

نکته 2: سعی کنید از رنگ هایی استفاده کنید که در ترکیباتشان از اکسید آهن استفاده نشده باشد چون اکسید آهن باعث ایجاد ته رنگ قرمز در رنگ هاشور می شود .

نکته 3: سعی کنید از رنگ هایی استفاده کنید که در ترکیباتشان از نیکل  استفاده نشده باشد چون نیکل حساسیت زاست . .( حساست زا بودن عنصر نیکل در بعضی از جواهرات بدلی که باعث قرمزی و خارش می شوند کاملا مشهود است)

نکته 4: سعی کنید از رنگ هایی استفاده کنید که در ترکیباتشان از الکل  استفاده نشده باشد زیرا الکل باعث ریزش رنگ می شود .

رنگ فیبروز

مرحله 5 :ایجاد خطوط ظریف بین هاشور ها

بعد از ایجاد خطوط اصلی و رنگ گذاشتن بر روی آنها فرم اصلی هاشور ابروها مشخص شده الان نوبت کشیدن خطوط ظریف بین خطوط اصلی هاشور است تا هاشور حالت زیباتری به خود بگیرد.

مرحله 6:گذاشتن رنگ

بعد از کشیدن خطوط ظریف بین خطوط اصلی روی ابروها را رنگ قرار می دهیم در این مرحله فرم هاشور ابرو تکمیل شده است.

مرحله 7: اضافه کردن سایه به هاشور ابرو

این مرحله اجباری نیست ولی اضافه کردن سایه ابرو به قسمت های انتهایی و وسط ابرو ، ابرو را بسیار زیباتر و طبیعی تر می کند .

نویسنده: مینا طاهریان
(کپی برداری از این متن فقط با ذکر نویسنده و لینک منبع مجاز می باشد)

جهت مشاوره رايگان در زمينه تاتو ، هاشور و اسکالپ سر با شماره 09139021990 تماس بگيريد.
توضیحات
تاریخ بازدید
امتیاز به :
مراحل انجام هاشور ابرو (توضیحات + فیلم )
امتیاز دهنده
51star1star1star1star1star