هاشور ابروی تیغ ماهی

هاشور ابروی تیغ ماهی یکی از پر طرفدارترین انواع هاشور است.در این مطلب می خواهیم تمام نکاتی که باید قبل و بعد از انجام  هاشور تیغ ماهی ابرو  بدانید رو به طور کامل شرح دهیم ؛ پس با ما تا پایان مطلب همراه باشید.

هاشور ابروی تیغ ماهی

هاشور ابروی تیغ ماهی چیست؟

هاشور ابروی تیغ ماهی را می توان از روی انتهای هاشور ابروها، که خطوط هاشور شبیه به تیغ های ماهی هستند تشخیص داد هاشور ابروی تیغ ماهی یکی از پر طرفدارترین و زیباترین انواع هاشور ابرو است .که تقریبا برای همه افراد مناسب است این نوع هاشور حتی برای  افرادی که به خاطر بیماری یا اتفاقات دیگر ، تمام ابروی خود را از دست داده اند هم مناسب می باشد.

هاشور ابروی تیغ ماهی در ایران به دو صورت انجام می شود :

هاشور ابروی تیغ ماهی

1-هاشور ابروی تیغ ماهی ساده:

در این روش، هاشور ها در قسمت تاج ابرو همگی رو به بالا زده می شوند ولی در قسمت انتهایی ابرو ، هاشورها به صورت حرف (د) کنار هم زده می شوند .

2-هاشور ابروی تیغ ماهی با متد فیبروز (هاشور ابروی Spine-3)

در این نوع هاشور نقطه کانونی هاشورها بر روی انتهای ابرو  قرار دارد و تمام هاشور در جهت انتهایی ابرو زده می شود . به صورتیکه هاشور ها کاملا طبیعی و شبیه به موهای ابرو به نظر برسند. در تصویر زیر می توانید فرم کلی هاشور تیغ ماهی بر اساس متد فیبروز را ببینید.

هاشور ابروی تیغ ماهیروش انجام هاشور تیع ماهی

برای انجام هاشور تیغ ماهی ابرو دو روش وجود دارد:

1- روش میکروپیگمنتیشن: در این روش برای انجام هاشور تیغ ماهی ابرو از دستگاه میکروپیگمنتیشن استفاده می شود به همین دلیل رنگ به قسمت عمیق تر پوست نفوذ می کند و ماندگاری بیشتری دارد.

2- روش میکروبیلدینگ : در این روش برای انجام هاشور تیغ ماهی به صورت دستی و با قلم میکروبیلدینگ انجام می شود . در این روش هاشورها بسیار ظریف و طبیعی زده می شوند ولی نسبت به روش میکروپیگمنتیشن ماندگاری کم تری دارند.

در هر دو روش میکروپیشگمنتشن و میکروبیلدینگ از سوزن ها و وسایل یکبار مصرف استفاده می شود و هر دو روش کاملا بهداشتی هستند.

نکته1 : دقت کنید تاتو کار حتما قبل از شروع کار سوزن میکروپیگمنتشن یا میکروبیلید را تعویض کند.

نکته2: هاشور ابروی تیغ ماهی بر اساس متد فیبروز فقط با روش میکروبیلدینگ انجام می شود ولی بعضی از تاتو کارها با فرمت فیبروز از روش میکروپیگمنتیشن استفاده می کنند تا هاشور ابرو ماندگاری بیشتری داشته باشد.

هاشور ابروی تیغ ماهی

ماندگاری هاشور ابروی تیغ ماهی چقدر است؟

هیچ وقت نمی توان زمان دقیقی برای دوام هاشور تیغ ماهی ابرو گفت ولی بر اساس تجربه ماندگاری هاشور تیغ ماهی ابرو بین شش ماه تا سه سال متغییر است .مهمترین عوامل در ماندگاری هاشور ابروی تیغ ماهی عبارتند از :

 • عمق کاشت: معمولا هر چقدر تاتو کار ماهر تر باشد عمق قرار گیری رنگها در پوست بیشتر است و ماندگاری هاشور ابرو بیشتر می شود.
 • روش انجام هاشور تیغ ماهی ابرو: هاشور ابرو به روش میکروپیگمنتیشن ماندگاری بسیار بیشتری نسبت به روش میکروبیلدینگ دارد.
 • نوع پوست: ماندگاری در کسانی که داری پوست چرب تری هستند کمتر از کسانی است که پوست خشک یا نرمال دارند.
 • رنگ هاشور ابرو: هاشور های با رنگ تیره ماندگاری بیشتری نسبت به هاشورهای با رنگ روشن دارند . به خصوص اگر رنگ استفاده شده ارگانیک باشد هر چند برای سلامتی بهتر است ولی دوام کمتری دارد .

نکته مهم : اگر قبل از انجام هاشور ابروی تیغ ماهی اسکراپت صورت انجام دهید ماندگاری هاشور ابرو بیشتر می شود به خصوص اگر دارای پوست چربی هستید این کار می تواند ماندگاری هاشور ابروی تیغ ماهی را بیشتر کند.

رنگ هاشور تیغ ماهی ابرو:

 • رنگ هاشور تیغ ماهی ابرو : بهتر است برای انتخاب رنگ “هاشور تیغ ماهی ابرو ” از رنگی متناسب با رنگ موهای خود استفاده کنید معمولا بهترین رنگ برای هاشور ابرو، رنگی یک یا دو درجه روشن تر از رنگ طبیعی موهای تان می باشد . اگر برای انتخاب رنگ هاشور ابرو دچار تردید هستید رنگ قهوه ای سوخته بدون قرمزی را انتخاب کنید زیرا این رنگ با رنگ پوست اکثریت ایرانی ها هماهنگ است و با هر رنگی که بر روی ابروها بعد از هاشور گذاشته شود نیز هماهنگی دارد.
 • درجه رنگ: هر چقدر رنگ انتخابی تیره تر باشد ماندگاری هاشور ابرو بیشتر است.
 • نوع رنگ سایه ابرو : نوع رنگ استفاده شده در هاشور سه بعدی ابرو باید بدون سرب و ارگانیک باشد .رنگهای ارگانیک دوامشان از رنگهای دارای سرب کمتر است ولی کاملا بدون ضرر هستند و احتمال حساسیت در آنها بسیار کم است.

نکته : در صورتیکه سابقه حساسیت دارید از تاتو کار خود بخواهید قبل از انجام هاشور تیغ ماهی ابرو برایتان تست حساسیت انجام دهد.

درد هاشور تیغ ماهی ابرو چقدر است؟

ابرو یکی از قسمت های صورت است که در هنگام انجام هاشور ابرو کمترین درد را دارد البته میزان و آستانه درد در افراد مختلف، متفاوت است اما با وجود دستگاه های جدید و مواد بی حسی که قبل از انجام هاشور زده می شود درد “هاشور تیغ ماهی ابرو ” بسیار کم و قابل تحمل است.

چقدر زمان می برد تا رنگ هاشور تیغ ماهی ابرو به رنگ مورد نظر نزدیک شود؟

پس از هاشور تیغ ماهی ابرو بسیاری از افراد از تیره شدن رنگ هاشور ابرو و چند روز بعد به خاطر بی رنگ شدن هاشور ابروی خود ناراحت می شوند.
درست بعد از انجام هاشور ابرو یک دوره اکسیده شدن در رنگ اتفاق می افتد یک سری رنگ دانه های محافظ و آب میان بافتی بعد از اتمام کار روی سطح پوست به وجود می آید که کار آن ها حفاظت از پوست خراش دیده است در این زمان رنگ دانه ها در غلیظ ترین حالت خود دیده خواهد شد بعد از اینکه زخم بهبود پیدا کرد ،حدود روز هفتم و زخم ها به حالت پوسته های خشک شده پدیدار می شوند و باعث کم رنگی محل شده که طی 7 روز ریزش پوسته صورت می گیرد و از روز چهاردهم به بعد رنگ اصلی روی سطح پوست پدیدار می شود.

چه کسانی نباید تاتو هاشور تیغ ماهی ابرو انجام دهند:

 • پریودی : در دوران پریودی به خاطر تغییرات هورمونی در بدن رنگ پذیری پوست کاهش پیدا می کند و ماندگاری رنگ بسیار کمتر می شود و همیطور رنگهای هاشور ابرو در این دوران دارای ته رنگ قرمز می باشند برای همین توصیه می کنیم سه روز قبل از سیکل پریودی تا سه روز بعد از آن هاشور سه بعدی ابرو انجام نشود .
 • فشار خون شدید (بالا یا پایین)و ناراحتی قلبی : برای افرادی که دچار فشار خون شدید هستند ، استفاده از مواد بی حس کننده و لیدوکایین بسیار خطرناک بوده و منجر به عوارض غیر قابل جبران خواهد شد هم چنین این افراد به دلیل این که داروهای خاص بیماری استفاده می کنند خون شان رقیق بوده و مانند افراد هموفیلی ، زخم آن بهبود نمی یابد.
 • بیماری های خود ایمنی : در بیماری های خود ایمنی ، سیستم ایمنی بدن ضعیف می باشد و یا در مواردی دفاع ایمنی بدن متوقف می شود به همین دلیل انجام انواع هاشور ابرو را به این افراد توصیه نمی کنیم.
 • بیماری های خاص:افرادی که دارای بیماری های هپاتیت ، ایدز ، هموفیلی (عدم انعقاد خون) و بیماری های جنسی هستند به هیچ عنوان انجام هاشور ابرو توصیه نمی شود.

اقدامات لازم برای کاهش درد و اضطراب قبل از هاشور ابرو :

1-اگر جزو کسانی هستید که از انجام هاشور ابرو ترس دارید یا پوست بسیار حساسی دارید نیم ساعت قبل از تاتو نصف قرص آلپرازولام (Alprazolam) یا یک عدد قرص ژلوفن یا هر قرص آرامش بخش دیگه ای را مصرف کنید.

2-قبل از ورود برای انجام هاشور ابرو، حتما یک نوشیدنی یا یک خوارکی قندی مثل شکلات یا انواع آبمیوه ها میل نمایید.

اقدامات قبل از تاتو هاشور ابروی تیغ ماهی :

1- چند ساعت قبل از تاتو سعی کنید از مشتقات کافئینی مانند چای یا قهوه استفاده نکنید.

2- از سه روز قبل از انجام تاتو  در معرض تابش اشعه uv (اشعه ماورا بنفش)قرار نگیرید.(اشعه uv برای برنزه کردن پوست استفاده می شود)

3- قبل از تاتو، لایه برداری و میکرودرم پوست انجام ندهید.

4- از داروهای که باعث تحریک پوست می شوند استفاده نکنید

5- در صورتیکه سابقه حساسیت دارید قبل از جلسه تاتو از قرص ستیریزین (Cetirizine) استفاده نمایید (این قرص ضد حساسیت می باشد)

نکته : اگر سابقه حساسیت در مقابل مواد مختلف را دارید از تاتو کار خود بخواهید حتما تست حساسیت را برای شما انجام دهد.

نویسنده: مینا طاهریان
(کپی برداری از این متن فقط با ذکر نویسنده و لینک منبع مجاز می باشد)

مرکز تخصصی تاتو  “مینا طاهریان” زیر نظر پزشک آماده ارائه انواع خدمات تاتو و هاشور در اصفهان می باشد.
شماره تماس : 09139021990-03132232892

توضیحات
تاریخ بازدید
امتیاز به :
هاشور ابروی تیغ ماهی
امتیاز دهنده
51star1star1star1star1star