ورم و خارش بعد از انجام هاشور ابرو

بعد از انجام هاشور ابرو ممکن است ابروها دچار ورم ، التهاب ، خارش و … شوند ولی کدامیک از این موارد طبیعی و کدام غیر طبیعی هستند و برای کمتر شدن این عوارض چه کاری باید انجام دهیم .در این مطلب می خواهیم تمام این نکات را به صورت کامل توضیح دهیم ؛ پس با ما تا پایان مطلب همراه باشید.

ورم و خارش بعد از هاشور ابرو

ورم بعد از انجام هاشور ابرو:

بعد از انجام هاشور ابرو ممکن است ابروها ورم کرده و قرمز رنگ شوند این ورم و قرمزی در حد کم کاملا طبیعی است و معمولا بعد از گذشت دو یا سه روز از بین می رود. ولی اگر ابروها دچار خونریزی شد یا مدت التهاب طولانی مدت شد حتما به پزشک مراجعه کنید . ولی اگر التهاب و ورم ابروها در حد طبیعی باشد می توانید با رعایت موارد زیر روند بهبود  ابروها را تسریع کنید:

1- از زمان انجام هاشور ابرو به مدت یک هفته از شستن ابروها خودداری کنید.

2- از روز اول به مدت دو هفته روی ابروها را با پماد چشمی یا پماد ترمیم کننده چرب کنید.

نکته 1: فقط در صورتیکه روی ابروها احساس خشکی کردید ابروها را چرب کنید.
نکته 2: هر با مقدار بسیار کمی از پماد را با گوش پاک کن بر روی ابروها بمالید.

4- ممکن است در چند روز اول ابروها دچار خارش شوند یا پوسته پوسته شوند از خاراندن و کندن پوست های ایجاد شده در محل هاشور پرهیز کنید.

5- به مدت یک هفته از رفتن به سونا و استخر خودداری کنید.

6- تا زمان بهبودی کامل هاشور ابرو از قرار گرفتن در مقابل آفتاب اجتناب کنید.

خارش بعد از انجام هاشور ابرو:

خارش و پوسته پوسته شدن ابروها بعد از انجام هاشور ابرو کاملا طبیعی است . در این حالت از خاراندن ابروها جدا خودداری کنید . با کندن هاشورهای روی ابرو باعث می شوید روند بهبود ابروها طولانی تر شود و همنطور کنده شدن پوسته های روی ابرو باعث کمرنگ شدن هاشور ابرو می شود. زمانی که ابروها دچار خارش شدند می توانید از پماد ویتامین آ چشمی یا پماد هیدروکورتیزون چشمی استفاده کنید.(اگر قبل از استفاده پماد را درون یخچال قرار دهید برای کاهش خارش موثر تر است)

مدت زمان بهبود زخم هاشور ابرو:

مدت زمان بهبودی زخم های هاشور ابرو برای افراد مختلف ، متفاوت است اما معمولا این زمان بین 3 تا 10 روز طول می کشد . یکی از نشانه های اصلی برای اینکه بفهمید زخم هاشور ابرویتان خوب شده است یا نه ، پوسته پوسته هایی که روی هاشور ابرو ایجاد می شود زمانی که این پوسته پوسته کاملا ریخت (این پوسته ها را به هیچ عنوان خودتان نکنید) یعنی زخم هاشور ابرو خوب شده است .

نویسنده: مینا طاهریان
(کپی برداری از این متن فقط با ذکر نویسنده و لینک منبع مجاز می باشد)

جهت مشاوره رايگان در زمينه تاتو ، هاشور و اسکالپ سر با شماره 09139021990 تماس بگيريد.