مراقبت بعد از تاتو خط لب و تاتو رژلب

مراقبت مناسب بعد از انجام تاتو خط لب و تاتو رژلب در ثبات رنگ تاتو و جلو گیری از عفونت بسیار موثر است.  ممکن است بعد از انجام تاتو لب سئوالات زیادی  برایتان پیش بیاید مثلا اینکه “باید از چه پمادهایی برای بهبود سریع تاتو لب استفاده کنم؟ ” یا “بعد از چند روز می توانم صورت خود را شستشو دهم؟ ” یا “برای کاهش التهاب لبها چه کاری باید انجام بدم؟” در این مطلب می خواهیم تمام نکاتی که باید  بعد از انجام  تاتو لب بدانید را توضیح دهیم؛ پس با ما تا پایان مطلب همراه باشید.

مراقبت بعد از تاتو خط لب و تاتو رژلب

مراقبت بعد از تاتو خط لب و تاتو رژلب:

بعد از انجام تاتو خط لب یا تاتو رژلب ، برای بهبود سریعتر و جلوگیری از عفونت باید مراقبت های خاصی را در چند روز اول بعد از انجام تاتو لب انجام دهید. توجه به نکات زیر می تواند در بدست آوردن بهترین نتیجه از تاتو لب بسیار موثر باشد:

1- از زمان انجام تاتو خط لب یا تاتو رژلب به مدت سه روز از شستن لبها خودداری کنید.

2- بعد از انجام تاتو رژلب ممکن است لبها کمی دچار التهاب شوند برای از بین بردن این التهاب تا 12 ساعت بعد از انجام تاتو لب از کمپرس یخ استفاده کنید . برای این کار بهتر است یخ را داخل یک پلاستیک فریزی قرار داده و بعد بر روی پلک ها قرار دهید . البته می توانید برای از بین بردن سریعتر این التهاب، به غیر از انجام کمپرس یخ از قرصهای کاهش التهاب هم استفاده کنید. (بعد از انجام تاتو خط لب ، لبها دچار التهاب نمی شوند)

3-از روز اول به مدت یک هفته از پماد ویتامین آ چشمی استفاده نمایید (روزی سه بار با استفاده از گوش پاک کن مقدار بسیار کمی از پماد ویتامین آ را بر روی لبها بمالید) .

4- از روز اول به مدت یک هفته از پماد هیدروکورتیزون چشمی استفاده نمایید( روزی یک بار با استفاده از گوش پاک کن مقدار بسیار کمی از پماد هیدروکورتیزون چشمی روی لبها بمالید )

5- در صورتیکه دارای تبخال می باشید یا احتمال ایجاد تبخال در شما زیاد است از تاتو کار خود بخواهید برای شما از پماد آسیکلوویر یا زوويراکس استفاده کند .( این پماد را در خانه استفاده نکنید چون ممکن است باعث ریزش رنگ تاتو لب شود)

6- به مدت یک هفته از رفتن به سونا و استخر خودداری کنید.

7- تا زمان بهبودی کامل تاتو خط چشم از قرار گرفتن در مقابل آفتاب اجتناب کنید.

8- بهتر است تا زمان بهبود کامل تاتو لب از رژلب استفاده نکنید . اما در صورت لزوم می توانید کمی رژلب روی لبها بزنید .( قبل از زدن رژ روی لبها ،  سر رژلب را با دقت تمیز کنید)

نحوه صحیح شستشو لبها بعد از انجام تاتو خط لب یا تاتو رژلب :

تا سه روز بعد از انجام تاتو خط لب و تاتو رژلب  به هیچ عنوان نباید قسمت تاتو شده  را شستشو دهید . بعد از سه روز هم تا آنجا که برایتان ممکن است تا خوب شدن کامل تاتو لب از شستشوی قسمت تاتو شده خودداری کنید ولی اگر در شرایطی قرار گرفتید که مجبور به شستن قسمت لبها  شدید به صورت زیر عمل کنید:

1- برای شستشوی لبها فقط از آب استفاده کنید و اگر نیاز به استفاده از یک شوینده بود می توانید از یک صابون ملایم یا شامپو بچه استفاده کنید.

2- تا آنجایی که برایتان ممکن است از تماس مستقیم دستها یا وسایل شستشو با قسمت تاتو شده خودداری کنید.

3- برای شستشو سعی کنید از آب ولرم یا سرد استفاده کنید.

4-وقتی شسشتو تمام شد صورتتان را با آب سرد بشویید.

5-بعد از شستشوی صورت ،لبها را با با یک حوله به آرامی خشک کنید . به هیچ عنوان حوله را روی لبها نکشید فقط به آرامی روی لبها قرار دهید و بردارید.

6- بعد از خشک کردن لبها روی قسمت تاتو شده یک لایه نازک پماد ویتامین آ چشمی یا پماد هیدروکورتیزون چشمی بمالید.

مدت زمان بهبود تاتو لب:

مدت زمان بهبودی تاتو خط لب و تاتو رژلب برای افراد مختلف ، متفاوت است اما معمولا این زمان بین 5 تا 12 روز طول می کشد . یکی از نشانه های اصلی برای اینکه بفهمید تاتو لب خوب شده است یا نه ، طبیعی شدن رنگ تاتو لب می باشد . رنگ تاتوی لب اولیه بسیار پر رنگ است ولی بعد از چند روز رنگ طبیعی خود را پیدا می کند . که این امر نشان دهنده بهبود تاتو خط لب یا تاتو رژلب می باشد.

نویسنده: مینا طاهریان
(کپی برداری از این متن فقط با ذکر نویسنده و لینک منبع مجاز می باشد)

جهت مشاوره رايگان در زمينه تاتو خط لب و تاتو رژلب در اصفهان با شماره 09139021990 تماس بگيريد.