نکاتی که قبل از تاتو لب باید بدانید!

تاتو خط لب و رژلب ، باعث زیبایی دائمی لب ها می شود البته انجام تاتو لب فقط برای زیبایی انجام نمی شود بعضی مواقع از ای روش برای برطرف کردن عیب های لب مثل از بین بردن تیرگی یا سفیدی لب یا قرینه سازی و یا … استفاده می شود ولی قبل از انجام تاتو لب لازم است نکاتی را بدانید ، در اینجا می خواهیم تمام نکاتی را که باید قبل از انجام تاتو لب  بدانید  را توضیح دهیم ؛ پس با ما تا پایان مطلب همراه باشید.

قبل از تاتو لب

انتخاب مرکز مناسب برای انجام تاتو لب:

لب عضو بسیار حساسی است پس انتخاب مرکزی که برای انجام  تاتو لب انتخاب می کنید اهمیت زیادی دارد .توجه به نکات زیر می تواند شما را برای پیدا کردن یک مرکز مناسب برای انجام تاتو لب یاری دهد:

1- برای انجام تاتو لب به مرکزی مراجعه کنید که یا تحت نظر پزشک باشد یا مجوز  از وزارت بهداشت داشته باشد .( تعارف را کنار بگذارید و از تاتو کار بخواهید مجوز بهداشت خود را به شما نشان دهد)

2- مرکزی را برای انجام تاتو خط چشم انتخاب کنید که از روش میکروپیگمنتشن برای انجام تاتو لب استفاده می کند. زیرا سوزن های استفاده شده در این دستگاه یکبار مصرف هستند و احتمال سرایت بیماری های خونی از طریق این دستگاه وجود ندارد . همینطور این روش مورد تایید وزارت بهداشت نیز می باشد.
نکته:دقت کنید که تاتو کار قبل از شروع کار حتما سوزن دستگاه میکروپیکمنتیشن را تعویض کند و تمام وسایل مورد استفاده حتما یکبار مصرف باشند.

3- رنگهای ، تاتو خط چشم باید ارگانیک و بدون سرب باشند . پس مرکزی را برای انجام تاتو خط لب انتخاب کنید که از رنگهای با کیفیت و ارگانیک استفاده می کند .
نکته:رنگهای ارگانیک ماندگاری کمتری نسبت به رنگهای معمولی دارند ولی ایجاد حساسیت نمی کنند و برای بدن هیچ ضرری ندارند.

تست حساسیت قبل از شروع کار :

اگر سابقه حساسیت به مواد مختلف را دارید از تاتو کار خود بخواهید برایتان تست حساسیت انجام دهد.

اقدامات لازم برای کاهش درد و اضطراب قبل از انجام تاتو لب :

1-اگر جزو کسانی هستید که از انجام تاتو لب ترس دارید یا پوست بسیار حساسی دارید نیم ساعت قبل از تاتو لب (خط لب یا رژلب) ، نصف قرص آلپرازولام (Alprazolam) یا یک عدد قرص ژلوفن یا هر قرص آرامش بخش دیگه ای را مصرف کنید.

2-قبل از ورود به مرکز برای انجام تاتو خط چشم حتما یک نوشیدنی یا یک خوارکی قندی مثل شکلات یا انواع آبمیوه ها میل نمایید.

اقدامات قبل از تاتو لب :

1- چند ساعت قبل از تاتو لب سعی کنید از مشتقات کافئینی مانند چای یا قهوه استفاده نکنید.

2- از سه روز قبل از انجام تاتودر معرض تابش اشعه uv (اشعه ماورا بنفش)قرار نگیرید.(اشعه uv برای برنزه کردن پوست استفاده می شود)

3- قبل از تاتو، لایه برداری و میکرودرم پوست انجام ندهید.

4- از داروهای که باعث تحریک پوست می شوند استفاده نکنید

5- در صورتیکه سابقه حساسیت دارید قبل از جلسه تاتو از قرص ستیریزین (Cetirizine) استفاده نمایید (این قرص ضد حساسیت می باشد)

6-در صورت بروز تبخال ، 3 روز قبل و 2 روز بعد از انجام تاتو لب از  قرص ضد تبخال آسیکلوویر استفاده نمایید.(قرص آسیکلوویر را هر 8 ساعت یک عدد مصرف نمایید )

نویسنده: مینا طاهریان
(کپی برداری از این متن فقط با ذکر نویسنده و لینک منبع مجاز می باشد)

جهت مشاوره رايگان در زمينه تاتو خط لب یا رژلب در اصفهان با شماره  09139021990 تماس بگيريد.
توضیحات
تاریخ بازدید
امتیاز به :
نکاتی که قبل از تاتو لب باید بدانید!
امتیاز دهنده
41star1star1star1stargray