مراقبت بعد از سایه ابرو دائمی | استحمام بعد از سایه ابرو دائمی

مراقبت های مناسب بعد از انجام سایه ابرو دائم در ثبات رنگ سایه و جلو گیری از عفونت بسیار موثر است.  ممکن است بعد از انجام سایه ابرو  سئوالات زیادی  برایتان پیش بیاید مثلا اینکه “باید از چه پمادهایی برای بهبود سریع تر سایه ابرو استفاده کنید؟ ” یا “بعد از چند روز می توانید ابروهای خود را بشویید ” یا ” چگونه با سایه ابرو جدید به حمام بروید؟” در این مطلب می خواهیم تمام نکاتی که باید  بعد از انجام  هاشور ابرو  بدونید رو بهتون بگیم؛ پس با ما تا پایان مطلب همراه باشید.

مراقبت بعد از سایه ابرو دائمی :

بعد از انجام سایه ابرو ، قسمتی که سایه  خورده حالت یک زخم باز را دارد و نیاز است که برای بهبود سریعتر و جلوگیری از عفونت از آن مراقبت های خاصی انجام دهید . توجه به نکات زیر می تواند در بدست آوردن بهترین نتیجه از سایه ابرو بسیار موثر باشد:

مراقبت بعد از سایه ابرو دائمی

1- از زمان انجام هاشور ابرو به مدت یک هفته از شستن ابروها خودداری کنید.

2- از روز اول به مدت دو هفته روی ابروها را با پماد چشمی یا پماد ترمیم کننده چرب کنید.

نکته 1: فقط در صورتیکه روی ابروها احساس خشکی کردید ابروها را چرب کنید.
نکته 2: هر با مقدار بسیار کمی از پماد را با گوش پاک کن بر روی ابروها بمالید.

4- ممکن است در چند روز اول ابروها دچار خارش شوند یا پوسته پوسته شوند از خاراندن و کندن پوست های ایجاد شده در محل هاشور پرهیز کنید.

5- به مدت یک هفته از رفتن به سونا و استخر خودداری کنید.

6- تا زمان بهبودی کامل هاشور ابرو از قرار گرفتن در مقابل آفتاب اجتناب کنید.

شستشوی صورت بعد از انجام سایه دائم ابرو:

تا سه روز بعد از انجام سایه  ابرو به هیچ عنوان نباید ابروها را شستشو دهید . بعد از سه روز هم تا آنجا که برایتان ممکن است تا خوب شدن کامل سایه ابرو از شستشوی ابروها خودداری کنید ولی اگر در شرایطی قرار گرفتید که مجبور به شستن ابروها شدید به صورت زیر عمل کنید:

1- برای شستشوی ابروها  فقط از آب استفاده کنید و اگر نیاز به استفاده از یک شوینده بود می توانید از یک صابون ملایم یا شامپو بچه استفاده کنید.

2- تا آنجایی که برایتان ممکن است از تماس مستقیم دستها یا وسایل شستشو با ابروها خودداری کنید.

3- برای شستشو سعی کنید از آب ولرم یا سرد استفاده کنید.

4-وقتی شسشتو تمام شد صورتتان را با آب سرد بشویید.

5-بعد از شستشوی صورت ،ابروها را با با یک حوله به آرامی خشک کنید . به هیچ عنوان حوله را روی سایه ابرو نکشید فقط به آرامی روی ابروها  قرار دهید و بردارید.

6- بعد از خشک کردن ابروها روی ابرو  یک لایه نازک پماد ویتامین آ چشمی یا پماد هیدروکورتیزون چشمی روی ابرو ها بمالید.

نکته: معمولا چند روز بعد از انجام سایه ابرو ، روی ابرو ها حالت پوسته پوسته ایجاد می شود در صورتیکه این پوسته ها را در حین شتسشو بکنید احتمال دارد رنگ سایه  ابرو خیلی زود کمرنگ شود .

استحمام بعد از سایه ابروی :

سعی کنید تا سه روز بعد از انجام سایه ابرو  از شستن محل سایه یا حمام رفتن خود داری کنید . بعد از سه روز با رعایت موارد زیر می توانید حمام کنید:استحمام بعد سایه ابرو دائمی

1- تا انجایی که برایتان مقدور است روی قسمت سایه ابرو  را شستشو ندهید و اگر لازم شد که روی ابرو ها رو شستشو دهید با یک صابون ملایم یا شامپو بچه این کار را انجام دهید (روی سایه ابرو را فقط با دستانتان به آرامی شستشو دهید و به هیچ عنوان از لیف یا وسایل دیگه استفاده نکنید .)

2- با آب خنک یا ولرم حمام کنید (آب داغ باعث درد و سوزش سایه ابرو می شود و همینطور ممکن است رنگ سایه را کمرنگ کند )

3- تا جایی که می شود مدت زمان دوش را کوتاه کنید و سعی کنید جریان مستقیم آب رو ابروها  نریزد.

4- بعد از اتمام حمام صورت خود را با آب سرد بشویید (این کار باعث می شود که سایه ابرو رنگ خود را حفظ کند)

5 – بعد از حمام سریعا سایه ابرو با با یک حوله به آرامی خشک کنید . به هیچ عنوان حوله را روی سایه  ابرو نکشید فقط به آرامی روی ابروها  قرار دهید و بردارید)

6- بعد از خشک کردن سایه  ابرو  از پماد هیدروکورتیزون چشمی یا ویتامین آ چشمی استفاده کنید (پماد را به مقدار بسیار کم و با گوش پاک کن بر روی ابروها بمالید)

مدت زمان بهبود زخم سایه ابرو:

مدت زمان بهبودی زخم های سایه ابرو برای افراد مختلف ، متفاوت است اما معمولا این زمان بین 3 تا 10 روز طول می کشد . یکی از نشانه های اصلی برای اینکه بفهمید زخم سایه ابرویتان خوب شده است یا نه ، پوسته پوسته هایی که روی  ابرو ایجاد می شود زمانی که این پوسته پوسته کاملا ریخت (این پوسته ها را به هیچ عنوان خودتان نکنید) یعنی زخم سایه ابرو خوب شده است .

نویسنده: مینا طاهریان
(کپی برداری از این متن فقط با ذکر نویسنده و لینک منبع مجاز می باشد)

مرکز تخصصی تاتو  “مینا طاهریان” زیر نظر پزشک آماده ارائه انواع خدمات تاتو و هاشور در اصفهان می باشد.
شماره تماس : 09139021990-03132232892

توضیحات
تاریخ بازدید
امتیاز به :
مراقبت بعد از سایه ابرو دائمی | استحمام بعد از سایه ابرو دائمی
امتیاز دهنده
51star1star1star1star1star