ماندگاری هاشور ابرو |چه عواملی بر ماندگاری هاشور ابرو تاثیر دارند؟

اگر قصد انجام هاشور ابرو را داشته باشید ممکن است سئوالات زیادی  درباره ماندگاری هاشور ابرو برایتان پیش بیاید.  مثلا اینکه “ماندگاری هاشور ابرو چقدر است؟ ” یا “چه روشی را برای هاشور ابرو انتخاب کنیم تا ماندگاری بیشتری داشته باشد ” یا ” چرا ماندگاری هاشور ابرو در بعضی افراد بسیار زیاد است و در بعضی افراد دیگر خیلی زود پاک می شود؟” در این مطلب می خواهیم تمام نکاتی که باید درباره ماندگاری هاشور ابرو  بدانید را در این مطلب توضیح دهیم ؛ پس با ما تا پایان مطلب همراه باشید.

ماندگاری هاشور ابرو

ماندگاری هاشور ابرو چقدر است:

هیچ وقت نمی توان زمان دقیقی برای دوام هاشور ابرو مشخص کرد ولی بر اساس تجربه ، ماندگاری هاشور ابرو در روش میکروبیلدینگ حدود 1 ماه تا یک سال و در روش میکروپگمنتیشن بین 6 ماه تا سه سال می باشد. البته عوامل زیادی در ماندگاری هاشور ابرو تاثیر دارند که این موارد را در بخش بعد توضیح می دهیم.

نکته: هاشور ابرو یکدفعه پاک نمی شود بلکه بعد از مدتی شروع به کمرنگ شدن می کند و هاشور ها حالت سایه ابرو به خود می گیرند.

چه عواملی بر ماندگاری هاشور ابرو تاثیر دارند؟

  • روش انجام هاشور ابرو: یکی از مهمترین و تاثیر گذارترین عوامل در ماندگاری هاشور ابرو، روش انجام آن است . برای انجام هاشور دو روش کلی وجود دارد 1- روش میکروپیگمنتیشن 2- روش میکروبیلدینگ .

1- روش میکروپیگمنتیشن: این روش به وسیله دستگاه میکروپگمنتیشن انجام می شود در نتیجه عمق هاشور ها در این روش بیشتر است و ماندگاری بیشتری نسبت به روش میکروبیلدینگ دارد ماندگاری این روش بین 6 ماه تا سه سال می باشد.

2-روش میکروبیلدینگ : در این روش از برای انجام هاشور ابرو از قلم دستی میکروبیلدینگ استفاده می شود . در این روش با اینکه ظرافت هاشورها بسیار زیاد است ولی ماندگاری کمتری نسبت به روش میکروپیگمنتیشن  دارد و ماندگاری بین یک ماه تا یکسال دارد.

  • مهارت تاتو کار : مهارت تاتو کار در ماندگاری هاشور بسیار زیاد است. هر چقدر تاتو کار ماهر تر باشد رنگها را در عمق بیشتری از پوست قرار می دهد در نتیجه ماندگاری هاشور ابرو بیشتر می شود .
  • نوع پوست: نوع پوست در ماندگاری هاشور ابرو بسیار موثر است . هر چقدر پوست چرب تر باشد ماندگار هاشور ابرو کمتر است.
  • رنگ هاشور ابرو : هاشور های با رنگ تیره ماندگاری بیشتری نسبت به هاشورهای با رنگ روشن دارند . به خصوص اگر رنگ استفاده شده ارگانیک باشد هر چند برای سلامتی بهتر هستند و احتمال حساسیت در آنها کمتر است ولی ماندگاری کمتری دارند.
  • پریودی:در دوران پریودی به خاطر تغییرات هورمونی در بدن رنگ پذیری پوست کاهش پیدا می کند و ماندگاری رنگ بسیار کمتر می شود و همیطور رنگهای هاشور ابرو در این دوران دارای ته رنگ قرمز می باشند برای همین توصیه می کنیم سه روز قبل از سیکل پریودی تا سه روز بعد از آن هاشور ابرو انجام نشود .
  • دوران بارداری: ماندگاری هاشور ابرو دوران بارداری به خاطر تغییرات هرمونی و همیطور رقیق شدن خون احتمال کم رنگ شدن هاشور ابرو  وجود دارد ولی مشکل خاصی برای جنین ایجاد نمی کند. (البته در این زمان باید دقت داشت که رنگ استفاده شده حتما باید ارگانیک باشد)
  • دوران شیردهی : در دوران شیردهی به خاطر رقیق شدن خون احتمال کم رنگ شدن یا محو شدن کامل هاشور ابرو وجود دارد به همین دلیل انجام هاشور ابرو را در چند ماه اول شیردهی توصیه نمی کنیم.

نکته مهم : اگر قبل از انجام هاشور ابرو اسکراپت صورت انجام دهید ماندگاری هاشور ابرو بیشتر می شود به خصوص اگر دارای پوست چربی هستید این کار می تواند ماندگاری هاشور ابرو را بیشتر کند.

نویسنده: مینا طاهریان
(کپی برداری از این متن فقط با ذکر نویسنده و لینک منبع مجاز می باشد)

مرکز تخصصی تاتو  “مینا طاهریان” زیر نظر پزشک آماده ارائه انواع خدمات تاتو و هاشور در اصفهان می باشد.
شماره تماس : 09139021990-03132232892