ماندگاری تاتو خط لب و تاتو رژلب |چه عواملی بر ماندگاری تاتو لب تاثیر دارند؟

اگر قصد انجام تاتو خط لب یا تاتو رژلب را داشته باشید ممکن است سئوالات زیادی درباره ماندگاری تاتو لب برایتان پیش بیاید.  مثلا اینکه “ماندگاری تاتو خط لب یا تاتو رژلب چقدر است؟ ” یا “چه عواملی در ماندگاری تاتو لب تاثیر دارند؟” در این مطلب می خواهیم تمام نکاتی که باید درباره ماندگاری تاتو لب بدانید را در این مطلب توضیح دهیم ؛ پس با ما تا پایان مطلب همراه باشید.

ماندگاری تاتو خط لب و تاتو رژلب

ماندگاری تاتو لب چقدر است:

ماندگاری تاتو خط لب: هیچ وقت نمی توان زمان دقیقی برای ماندگاری تاتو خط لب مشخص کرد ولی بر اساس تجربه ماندگاری تاتو خط لب بین دو تا هفت سال می باشد.

ماندگاری تاتو رژلب: هیچ وقت نمی توان زمان دقیقی برای ماندگاری تاتو رژلب مشخص کرد ولی بر اساس تجربه ماندگاری تاتو رژلب بین یک تا پنج سال می باشد.

چه عواملی بر ماندگاری خط لب و تاتو رژلب تاثیر دارند؟

  • مهارت تاتو کار : مهارت تاتو کار در ماندگاری تاتو لب بسیار زیاد است. هر چقدر تاتو کار ماهر تر باشد رنگها را در عمق بیشتری از پوست قرار می دهد در نتیجه ماندگاری تاتو لب بیشتر می شود .
  • نوع پوست لب: نوع پوست لب در ماندگاری تاتو خط لب و به خصوص تاتو رژلب تاثیر زیادی دارد  معمولا کسانی که همیشه لبهای خشکی دارند یا لبهای آنها پوسته پوسته می شود به خاطر اینکه پوست اندازی لب آنها بیشتر است تاتو لب در آنها ماندگاری کمتری دارد. (افرادی که این مشکل را دارند اگر به صورت مرتب از بوم لب استفاده کنند یا لبهای خود را چرب نگه دارند می توانند تا حد زیادی این مشکل را رفع کنند)
  • تبخال : تبخال زدن می تواند ماندگاری تاتو لب را کاهش دهد به خصوص اگر در زمان انجام تاتو تا زمان بهبود تاتو لب این اتفاق بیفتد . برای رفع این مشکل بهتر است کسانی که سابقه تبخال زدن دارند ، دو روز قبل از تاتو لب و سه روز بعد از انجام تاتو لب از قرص آسیکلوویر(هر 8 ساعت یه عدد ) استفاده نمایید.
  • رنگ تاتو خط لب و تاتو رژلب : هر چقدر رنگی که برای تاتو خط لب یا تاتو رژلب انتخاب می کنید پر رنگ تر باشد ماندگاری بیشتری دارد . نوع رنگ استفاده شده در تاتو خط لب و تاتو رژلب هم در ماندگاری تاتو لب تاثیر بسیار موثر است .رنگهای ارگانیک هر چند برای سلامتی بهتر هستند و احتمال حساسیت در آنها کمتر است ولی ماندگاری کمتری نسبت به رنگهای معمولی دارند.
  • پریودی:در دوران پریودی به خاطر تغییرات هورمونی در بدن رنگ پذیری پوست کاهش پیدا می کند و ماندگاری رنگ بسیار کمتر می شود. توصیه می کنیم سه روز قبل از سیکل پریودی تا سه روز بعد از آن تاتو لب انجام نشود .
  • دوران بارداری:در دوران بارداری به خاطر تغییرات هرمونی و همینطور رقیق شدن خون احتمال کم رنگ شدن تاتو لب وجود دارد ولی مشکل خاصی برای جنین ایجاد نمی کند. (البته در این زمان باید دقت داشت که رنگ استفاده شده حتما باید ارگانیک باشد و قبل از انجام تاتو لب حتما با  دکتر خود مشورت کرده باشید)
  • دوران شیردهی : در دوران شیردهی به خاطر رقیق شدن خون احتمال کم رنگ شدن یا محو شدن کامل تاتو لب وجود دارد به همین دلیل انجام تاتو لب را در سه ماه اول شیردهی توصیه نمی کنیم.

نویسنده: مینا طاهریان
(کپی برداری از این متن فقط با ذکر نویسنده و لینک منبع مجاز می باشد)

جهت مشاوره رايگان در زمينه تاتو خط لب و تاتو رژلب در اصفهان  با شماره 09139021990 تماس بگيريد.
توضیحات
تاریخ بازدید
امتیاز به :
ماندگاری تاتو خط لب و تاتو رژلب |چه عواملی بر ماندگاری تاتو لب تاثیر دارند؟
امتیاز دهنده
41star1star1star1stargray