ترکیب رنگهای آمیا (رنگهای ابرو )

رنگ های آمیا دارای ترکیب رنگهای مختلفی است ولی یکی از پرکاربردترین ترکیب رنگهای آن مربوط به دسته رنگهای ابرو می شود در این مطلب می خواهیم رنگ های ابروی آمیا را به صورت کامل بررسی کنیم ؛ پس با ما تا پایان مطلب همراه باشید.

ترکیب رنگ آمیا

رنگ های ابروی آمیا:

رنگهای ابروی آمیا (amiea)  بر پایه ترکیبات معدنی ساخته شده است و فاقد هر گونه مواد سمی ، شیمیایی ، حساسیت زا ،فلز نیکل ودیگر فلزات سنگین سمی می باشند . رنگهای ابروی آمیا در سراسر اروپا و جهان مورد استفاده قرار می گیرند و تنها رنگهایی هستند که مورد تائید وزارت بهداشت ایران می باشند. این رنگها علاوه بر ابرو، برای اسکالپ سر ، تاتو پزشکی(برای ترمیم ریش آقایان) و تاتو خط چشم روشن هم استفاده می شوند .

انواع رنگ های ابروی آمیا:

رنگهای آمیا را می توان به دو نوع  “درماسیف ” (Derma Safe) و ” ارگانیک لاین” (Organic Line) تقسیم کرد:

الف) رنگهای درماسیف آمیا (Derma Safe ) : رنگهای درماسیف بر پایه ترکیبات معدنی ساخته شده اند و مناسب برای روش میکروپیگمنتشن می باشند . در اینجا پر کاربردترین رنگهای سری “درما سیف ” را معرفی می کنیم:

1-رنگ pebble (پَبل) :  رنگ بلوند روشن خنثی ، این رنگ برای روشن کردن ابروهای تیره در مرحله ترمیم استفاده می شود . البته می توان برای انجام سایه و هاشور برای افرادی که پوست بسیار روشنی هم دارند از این رنگ استفاده کرد. برای تیره کردن این رنگ می توان از رنگ Cashmere(رنگ شماره2) استفاده نمود.

2-رنگ cashmere(کشمر ) : بلوند گرم روشن ، این رنگ برای سایه زدن و تکنیک های متنوع دیگر بسیار مناسب است . از ترکیب این رنگ با رنگ Cognac(رنگ شماره 4) رنگ بسیار زیبایی برای ابرو ها به دست می آید.

3- رنگ fawn brown (فُن براون): قهوه ای روشن خنثی ، این رنگ برای سایه زدن و تکنیک های متنوع دیگر بسیار مناسب است . می توان از رنگهای Mocha (رنگ شماره 6) برای تیره کردن  و از رنگ  Pebble(رنگ شماره 1) برای روشن کردن تناژ این رنگ استفاد نمود.

4-رنگ cognac (کُنیاک):  قهوه ای گرم روشن ،این رنگ برای  سایه زدن و همچنین تیره کردن رنگهای لایت بسیار مناسب است .

5-رنگ tobacco(تُباکو) قهوه ای تنباکویی: قهوه ای بسیار گرم ، این رنگ برای سایه زدن و ترکیب با رنگهای روشن بسیار مناسب است. از ترکیب این رنگ با رنگ cognac (رنگ شماره 4) می توان رنگ قهوه ای متوسط بسیار زیبایی به دست آورد.

6-رنگ mocha (موکا): قهوه ای متوسط خنثی ، این رنگ برای هاشور و سایه ابرو بسیار مناسب است . برای تیره تر کردن این رنگ می توان از رنگ Areola 100 (رنگ شماره 12) استفاده نمود. این رنگ برای ترکیب با دیگر رنگها بسیار مناسب می باشد.

7-pearly blond(پِلی بلوند):  رنگ سرد قهوه ای روشن ، این رنگ برای سایه زدن ابرو و روشن تر کردن ابروهای تیره بسیار مناسب است.

8-رنگ maroon(مِرین)رنگ خرمایی مایل بقرمز-بلوطی رنگ: قهوه ای گرم با تناژ قرمزی، این رنگ برای سایه زدن و تکنیک های دیگر به خصوص برای ابروهایی که قبلا تاتو شده اند و رنگ خاکستری دارند بسیار مناسب است . از این رنگ برای سایه زدن لب هم می توان استفاده کرد.

9-رنگ cocoa(کوکو) کاکائویی رنگ : قهوه ای تیره خنثی ، این رنگ برای انجام سایه و هاشور ابرو بسیار مناسب است.

10-رنگ granite(گِرانیت): قهوه ای گرم تیره ، این رنگ برای هاشور ابرو بسیار مناسب است.از این رنگ می توان برای تاتو خط چشم روشن و همینطور تیره کردن رنگهای دیگر سری ابرو استفاده نمود. از ترکیب این رنگ با رنگ slate (رنگ شماره 11) می توان رنگ طبیعی ابرو را درست کرد.

11-رنگ slate (اِسلیت): رنگ قهوه ای تیره گرم ،این رنگ برای سایه و هاشور ابرو بسیار مناسب است .همچنین می توان از این رنگ برای ترکیب با دیگر رنگهای سری ابرو به خصوص رنگهای روشن استفاده نمود.

12-رنگ areola 100(آریولا) : قهوه ای سرد تیره ،با تناژ خاکستری و زیتونی ، این رنگ برای هاشور زدن و ترکیب با رنگها دیگر بسیار مناسب است (این رنگ هرگز قرمز نمی شود)

  • از این رنگ برای از بین بردن قرمزی ابروهایی که قبلا تاتو شده اند می توان استفاده کرد.
  • اگر شخصی متقاضی ابروهای تیره باشد می توان از این رنگ به تنهایی برای هاشور زدن ابروها  استفاده کرد .
  • در تاتو پزشکی از این رنگ برای ترمیم هاله سینه استفاده می شود .
  • از ترکیب این رنگ با رنگ slate (رنگ شماره 11) می توان رنگ طبیعی ابرو را درست کرد.
  • از این رنگ جهت جلوگیری از قرمزی ابرو استفاده می شود .

ب) رنگهای ارگانیک لاین آمیا(Organic Line): رنگهای “ارگانیک لاین” نسل جدید رنگهای آمیا هستند . این رنگها دارای کیفیت و ماندگاری بیشتری نسبت به رنگهای نسل قبلی یعنی رنگهای درماسیف می باشند .  همچنین در ترکیبات این رنگها از اکسید آهن استفاده نشده است که این باعث شده که این رنگها دارای ته رنگ قرمز نباشند . رنگهای “ارگانیک آمیا” حساسیت زا نیستند چون در ترکیبات آنها از فلزات سنگین و نیکل که عامل اصلی بیشتر حساستهای پوستی هستند هم استفاده نشده است.

ویژگیهای رنگهای “ارگانیک لاین آمیا”:

  • نتایج طبیعی با ماندگاری بالا
  • ترکیب رنگ زیبا و درخشان
  • عدم تمایل به تناژ قرمز و سرد
  • غلظت زیاد رنگدانه ها با سرعت انتقال و رنگ پذیری عالی

رنگهای سری “ارگانیک لاین” هم در روش میکروپیگمنتیشن و هم در روش میکروبلیدینگ قابل استفاده هستند . در اینجا پر کاربردترین رنگهای سری “ارگانیک لاین” را معرفی می کنیم :

1-رنگ mahgony (ماهگونی):رنگ ارگانیک ماهگونی با تناژ قهوه ایی جزء رنگ های گرم محسوب میشه. این رنگ هم برای پوست های روشن و هم برای پوست های تیره مناسبه. ‌
‌رنگ ماهگونی، برای پوست های تیره به تنهایی کاربرد داره ولی در مورد پوست های روشن باید با رنگ های هات استون و اسپرسو ترکیب بشه.

2- رنگ hazelnut (هیزلنات):رنگ قهوه ای گرم متوسط ، این رنگ برای مناسب برای هاشور ابرو در پوستهای تیره و سبزه است .

3-رنگ marsala (مارسالا ): رنگ قهوه ایی روشن گرم، این رنگ برای هاشور ابرو در پوستهای روشن بسیار مناسب می باشد.

4- رنگ Persian Horse (پرشین هُرس): قهوه ای شکلات داغ و قرمز. این رنگ برای ابروهایی که قبلا تاتو شده اند و رنگ خاکستری آبی دارند استفاده می شود این رنگ بسیار گرم است و برای ترکیب با رنگهای سرد بسیار مناسب می باشد .

چند نکته درباره ترکیب رنگ های آمیا:

1_در زمان ترکیب رنگ هرگز بیشتر از سه رنگ را با هم ترکیب نکنید.

2- برای ترکیب رنگهای آمیا باید از رنگهای آمیا استفاده کنید (مثلا نمی توانید یک رنگ قهوه ای آمیا را با یک رنگ زرد از یک مارک دیگر ترکیب کنید)

2- برای خنثی کردن رنگ دودی در افرادی که پوست سبزه دارند به ترکیب کمی رنگ نارنجی اضافه کنید.

3- اضافه کردن رنگ زرد به ترکیب رنگ باعث روشن تر شدن رنگ و هم تثبیت رنگ می شود.

4- از ترکیب رنگهای خیلی روشن با رنگهای خیلی تیره پرهیز کنید سعی کنید ابتدا رنگی که مدنظرتون هست را در بین رنگها پیدا کنید بعد از رنگهای یک یا دو درجه تیره تر یا روشن تر برای بدست آوردن رنگ مورد نظر استفاده کنید.

5-اگر رنگی که برای ابرو در نظر دارید دارای تناژ قرمزی است کمی رنگ زیتونی به آن اضافه کنید .

6-دسته رنگهای “درماسیف آمیا” را می توان  با دسته رنگهای” ارگانیک لاین آمیا”  ترکیب کرد ولی بهتر است رنگ های درماسیف را با رنگهای درماسیف و رنگهای ارگانیک را با رنگهای ارگانیک ترکیب کنید.

7-رنگهای ارگانیک غلظت بالایی دارند و ممکن است در زمان کارکردن به راحتی از کارتریج دستگاه میکروپگمنتیشن خارج نشوند . البته ممکن است برای رنگهای درماسیف هم که مدت زمان طولانی در معرض هوا قرار گرفته اند هم همین مشکل پیش بیاید برای رفع این مشکل از محلول رقیق کننده دیلوشن(dilution) استفاده کنید.

ماندگاری رنگ های ابروی آمیا:

ماندگاری رنگهای آمیا بستگی به نوع پوست فرد و عمق کاشت رنگ دارد ولی به طور کلی ماندگاری رنگ های آمیا در حد متوسط هست و به خاطر ترکیبات معدنی ،این رنگها بعد از مدتی جذب پوست می شوند . البته رنگهای “ارگانیک آمیا” ماندگاری خوبی نسبت به رنگهای قبلی یعنی رنگهای”درماسیف آمیا” دارند. (رنگهای “ارگانیک آمیا” تقریبا دو برابر رنگهای “درماسیف” ماندگاری دارند)

قیمت رنگ های ابروی آمیا:

قیمت رنگهای سری درماسیف آمیا که در اندازه (10ml) عرضه می شوند در حدود 195 هزار تومان می باشد.(قیمت ها مربوط به مهر 97 می باشد)

قیمت رنگهای سری سری ارگانیک لاین آمیا که در اندازه (10ml) عرضه می شوند در حدود 246 هزار تومان می باشد.(قیمت ها مربوط به مهر 97 می باشد)

(برای اطلاعات بیشتر درباره قیمت ها می توانید با نمایندگی های آمیا تماس بگیرید)

نویسنده: مینا طاهریان

(کپی برداری از این متن فقط با ذکر نویسنده و لینک منبع مجاز می باشد)

جهت مشاوره رايگان در زمينه رنگ های آمیا با شماره 03134460120 تماس بگیرید.

 

توضیحات
تاریخ بازدید
امتیاز به :
ترکیب رنگهای آمیا (رنگهای ابرو)
امتیاز دهنده
41star1star1star1stargray