انواع هاشور ابرو

اگر قصد انجام  هاشور ابرو را داشته باشید و بخواهید قبل از انجام هاشور ابرو ، مدل هاشور را انتخاب کنید شاید از شنیدن اسامی متعددی که تاتو کارها برای انواع هاشور استفاده می کنند گیج شوید خیلی از این اسامی واقعی و بعضی دیگر فقط حالت تبلیغاتی دارند. در این مطلب ابتدا تقسیم بندی اصولی انواع هاشور بر اساس متد فیبروز را توضیح می دهیم و سپس به سراغ اصطلاحاتی می رویم که معمولا تاتو کارها برای انواع هاشور ابرو استفاده می کنند و هر کدام را یک به یک توضیح می دهیم ؛ پس با ما تا پایان مطلب همراه باشید.

انواع هاشور ابرو

انوع هاشور ابرو بر اساس متد فیبروز:

هاشور ابرو (به انگلیسی : eyebrow tattoo) بر اساس متد فیبروز را می توان به چهار دسته اصلی تقسیم کرد در اینجا هر کدام را به صورت جداگانه توضیح می دهیم ولی قبل از شروع کار به عکس زیر با دقت نگاه کنید و مکان شماره گذاری ها را به خاطر بسپارید چون برای توضیح هر کدام از هاشورها از این تقسیم بندی استفاده می کنیم.

انواع هاشور ابرو بر اساس متد فیبروز

1- هاشور Spine-3 (هاشور ابروی تیغ ماهی)

در این نوع هاشور نقطه کانونی هاشورها بر روی انتهای ابرو (نقطه شماره 3 ) قرار دارد و تمام هاشور در جهت انتهایی ابرو زده می شود . به این نوع هاشور ، هاشور تیغ ماهی هم گفته می شود .

این ابرو برای کسانی که ابروهایشان رو به بالاست ولی کم پشت است و همینطور کسانی که به دلایلی مثل بیماری یا …. تمام ابروی خود را از دست داده اند بسیار مناسب است .

هاشور spine-3

2- هاشور Spine~5 (هاشور ابروی آسیایی)

در این نوع هاشور نقطه کانونی هاشورها در قسمت پایین ابرو و جایی بین ابتدا و قوس ابرو قرار دارد می توانید این نقطه کانونی را کمی جلوتر از نقطه 5 در تصویر ببینید در حقیقت این نقطه در 5/5 قرار دارد  .

این نوع هاشور برای کسانی که جهت ابرویشان عوض میشه و کسانی که حالت صورت و و ابروهایشان شبیه به اهالی شرق آسیا (مثل ژاپن و چین) هستند بسیار مناسب است .(این نوع هاشور برای هاشور ابروی آقایان هم مورد استفاده قرار می گیرد)

هاشور spine-5

هاشور spin-5
3- هاشور Spine-6  (هاشور ابروی کلاسیک)

در این نوع هاشور نقطه کانونی هاشورها در قسمت قوس پایینی ، یعنی روی نقطه شماره 6 بر روی تصویر قرار دارد و تمام هاشور در جهت این نقطه قرار می گیرند .

این نوع ابرو برای  کسانی که جهت ابروهایشان رو به پایین است بسیار مناسب می باشد .

هاشور spine-6هاشور spin-6

4- هاشور Upper Spine

در این نوع هاشور نقطه کانونی هاشورها در قسمت بالایی ابرو ها قرار دارد و تمام هاشور ها در جهت بالای ابرو زده می شوند .این روش برای افرادی که ابروی اسپرت را دوست دارند بسیار مناسب است.

هاشور upper spine

هاشور upper spine

اصطلاحات مورد استفاده توسط تاتو کارها:

1- هاشور ابروی طبیعی

هاشور طبیعی ابرو یکی از بهترین روش‌ها برای داشتن ابروهایی زیبا، طبیعی و پرپشت است. در این روش شکل اصلی ابرو حالت طبیعی دارد و تنها برای قسمت‌های خالی ابرو و قسمت های که نیاز به هاشور زدن داشته باشد بر اساس شکل و فرم کلی ابرو هاشور زده می شود .

2- هاشور  ابروی کرکی

هاشور کرکی برای افرادی که دارای ابروهایی خوش فرم ولی در عین حال کم پشت هستند بسیار مناسب است در این روش لابه لای تارهای ابرو ، خطوط ظریفی در جهت رویش ابروهای طبیعی فرد ایجاد می شود . که به این خطوط ظریف هاشور کرکی می گویند . در این حالت ابروها پرتر و زیباتر دیده می شوند و عین حال حالت طبیعی خود را هم حفظ می کنند.

نکته: این نوع هاشور برای کسانی که قبلا سایه و هاشور ابرو انجام داده اند قابل اجرا نیست.

3- هاشور ابروی خطی 

در این روش تمام خطوط هاشو از ابتدایی ابرو تا انتهای ابرو به سمت بالا هستند. (این نوع هاشور شبیه به هاشور Upper Spine می باشد)

4- هاشور ابروی دخترانه

هاشور ابروی دخترانه را به حالتی از هاشور می گویند که دور ابروها کادر ایجاد نشود و ابروها فرمت و حالت طبیعی خود را حفظ کنند .( معمولا برای انجام هاشور دخترانه ، از هاشور Spine-6 استفاده می شود)

5- هاشور ابرو سه بعدی

برای انجام هاشور سه بعدی ابرو ، هاشورها به نحوی زده می شوند که حالت ابروهای طبیعی فرد را داشته باشند و با ایجاد خطای دید باعث می شوند ابروها برجسته و شبیه به ابروهای طبیعی به نظر برسند حتی در مواقعی که فرد هیچ ابرویی نداشته باشد.

در ایران برای انجام هاشور سه بعدی ابرو از دو روش استفاده می کنند:

در این روش خطای دید را در ابروی فرد ایجاد میکنن که در اصطلاح به آن هاشور سه بعدی ابرو میگویند و ابرو را برجسته نشان میدهند. تاتو کارها برای انجام هاشور سه بعدی ابرو از دو روش متفاوت استفاده می کنند:

الف) روش تغییر رنگ:

در این روش از دو رنگ تیره و روشن برای ایجاد حالت سه بعدی استفاده می کنند یعنی هاشور های بالا و پایین را با رنگ روشن تر و هاشور های وسط ابرو را با رنگ تیره تر می زنند. که این امر باعث خطای دید شده و حالت برجسته به ابرو ها می دهد .

(این روش را بسیار از تاتو کارها انجام می دهند ولی روش خیلی اصولی نیست)

ب)نحوه زدن هاشورها (بر اساس متد فیبروز):

در این روش هاشور ها بر اساس فرم ابروهای طبیعی به چهار صورت مختلف زده می شوند این چهار حالت را در قسمت بالا توضیح دادیم:الف) spine-3 یا هاشور تیغ ماهی ب) spine-5 (هاشور ابروی آسیایی) ج) spine-6 (هاشور ابروی کلاسیک) د) upper spine (هاشور ابروی رو به بالا)

6- هاشور ابرو تیغ ماهی

در هاشور ابرو به روش تیغ ماهی ابتدا تمام  به سمت بالا زده می شوند ولی در قسمت انتهای ابرو هم از جهت بالا و هم از جهت پایین زده می شوند به صورتی که در انتهای ابرو شکلی شبیه به حرف “د” ایجاد شود. این روش برای کسانی که جهت ابروهایشان از وسط تغییر می کند بسیار مناسب است .(این روش شبیه به هاشور ابرو Spine-3 است)

7- هاشور ابرو هایلایت

این نوع هاشور برای کسانی استفاده می شود که دارای تاتو یا هاشور قدیمی هستند و می خواهند روی تاتو یا هاشور قدیمی هاشور جدید بزنند .در این روش برای هاشور از دو رنگ روشن و تیره استفاده می شود. یعنی بعضی از هاشورها با رنگ روشن و بعضی دیگر با رنگ تیره زده می شود که این امر باعث روشن شدن کلی ابروها و تغییر ظاهر تاتوی ابروی قدیمی می شود .

نویسنده: مینا طاهریان

(کپی برداری از این متن فقط با ذکر نویسنده و لینک منبع مجاز می باشد)

مرکز تخصصی تاتو  “مینا طاهریان” زیر نظر پزشک آماده ارائه انواع خدمات تاتو و هاشور در اصفهان می باشد.
شماره تماس : 09139021990-03132232892