سایه دائمی ابرو

سایه دائمی ابرو یکی از انواع تاتو ابرو است که برای پر کردن ابروها استفاده می شه و این روزها خیلی طرفدار پیدا کرده . توی این مطلب می خوایم تمام نکاتی که باید قبل و بعد از انجام  سایه دائمی ابرو  بدونید رو بهتون بگیم؛ پس با ما تا پایان مطلب همراه باشید.

سایه دائمی ابرو چیست؟

سایه دائمی ابرو، شبیه به سایه های معمولی آرایشی است که برای پر کردن ابروها به صورت روزانه استفاده می کنیم ولی با این تفاوت که سایه ابرو دارای ماندگاری طولانی می باشد .

سایه دائم ابرو

انواع سایه دائمی ابرو :

سایه دائمی ابرو به سه روش 1- سایه طبیعی ابرو 2- سایه ساده ابرو 3- سایه مخملی ابرو(شیدینگ ابرو) انجام می شود:

1- سایه طبیعی ابرو:

سایه طبیعی ابرو یکی از بهترین روش‌ها برای داشتن ابروهایی زیبا، طبیعی و پرپشت است. در این روش شکل اصلی ابرو، حالت طبیعی دارد و تنها برای قسمت‌های خالی ابرو که معمولا قسمت انتهایی ابرو است از سایه دائمی ابرو استفاده می‌کنند.این روش برای کسانی که برای اولین بار است که می خواهند سایه ابرو انجام دهند بسیار مناسب است .

نکته : در صورتیکه قسمت تاج و بالای ابرو ها کم پشت است بهتر است از “هاشور طبیعی ابرو استفاده کنید.

2- سایه ساده ابرو:

در این حالت تمام سطح ابرو به صورت یکدست تاتو می شود ولی در قسمت تاج ابرو ، سایه به صورت کمرنگ تر و در قسمت انتهایی ابرو به صورت پر رنگ تر انجام می شود که باعث حالت زیباتر و طبیعی تری به ابرو می شود. “سایه ساده ابرو ”  به دو صورت با “قاب ابرو ” و “بدون قاب ابرو”  انجام می شود .

 • “سایه ساده با قاب ابرو” در این حالت کل ابرو سایه زده می شود به صورتی که دور ابرو یک کادر ایجاد شود و مرز ابرو کاملا مشخص شود البته در این حالت هم قسمت تاج ابرو کمرنگ تر  انجام می شود و قسمت انتهایی با تراکم بیشتر  کار می شود این نوع ابرو برای کسانی که به دنبال ابروهای زیبا و بدون عیب و نقص هستند بسیار مناسب است .

سایه دائمی ابرو با قاب ابرو

 • “سایه دائم ابرو بدون قاب” در این حالت تمام سطح ابرو به صورت یکدست تاتو می شود البته در قسمت تاج ابرو با تراکم کمتر و در قسمت انتهایی با تراکم بیشتر انجام می شود البته به صورتیکه دور ابرو کادری ایجاد نشود این حالت برای کسانی که به دنبال ابروهایی زیبا و طبیعی هستند بسیار مناسب است .

سایه ابرو دائمی بدون قاب ابرو

3- سایه مخملی ابرو (شیدینگ ابرو):

این روش برای کسانی که به دنبال ابروهایی با حالت فانتزی هستند ولی در عین حال می خواهد ابروهایی طبیعی و پر پشت داشته باشند بسیار مناسب است . در روش ” سایه مخملی ابرو” تمام سطح ابرو با نقاطی کوچک و نزدیک بهم پوشیده می شود که این نقاط در قسمت تاج و بالای ابرو دارای تراکم کم و در انتهای ابرو دارای تراکم زیادی می باشند .

شیدینگ ابرو
شیدینگ ابرو

سایه ابرو با چه روشی انجام می شود؟

تاتو “سایه دائمی ابرو ” به دو  روش میکروپیگمنتشن و میکروبیلدینگ  انجام می شود.

 • در روش میکروپیگمنتیشن از دستگاه مخصوص میکروپگمنتیشن استفاده می شود ولی در میکروبیلدینگ از قلم دستی میکروبیلدینگ استفاده می شود .
 • سایه هایی که با دستگاه میکروپیگمنتشن زده می شوند معمولا ماندگاری بیشتری نسبت به روش میکروبیلدینگ دارند .
 •  در روش میکروبیلدینگ فقط امکان انجام “سایه مخملی ابرو (شیدینگ ابرو) وجود دارد .
 • در هر دو روش میکروپیشگمنتشن و میکروبیلدینگ از سوزن ها و وسایل یکبار مصرف استفاده می شود و هر دو روش کاملا بهداشتی هستند.

نکته: دقت کنید که تاتو کار حتما سوزن های دستگاه میکروپیگمنتیشن یا قلم میکروبیلدینگ را قبل از شروع کار تعویض کند.

رنگ سایه دائمی ابرو:

 • رنگ سایه ابرو: بهتر است برای انتخاب رنگ “سایه دائمی ابرو ” از رنگی متناسب با رنگ موهای خود استفاده کنید معمولا بهترین رنگ برای سایه دائمی ابرو، رنگی  یک یا دو درجه روشن تر از رنگ طبیعی موهای تان می باشد . اگر برای انتخاب رنگ سایه ابرو دچار تردید هستید رنگ قهوه ای سوخته بدون قرمزی را انتخاب کنید زیرا این رنگ با رنگ اکثریت ایرانی ها هماهنگ است و با هر رنگی که بر روی ابروها  بعد از تاتو گذاشته شود نیز هماهنگ خواهد بود.
 • درجه رنگ: هر چقدر رنگ انتخابی تیره تر باشد ماندگاری سایه دائمی ابرو بیشتر است.
 • نوع رنگ سایه ابرو : نوع رنگ استفاده شده در سایه ابرو باید بدون سرب و ارگانیک باشد .رنگهای ارگانیک دوامشان از رنگهای دارای سرب کمتر است ولی کاملا بدون ضرر هستند و احتمال حساسیت در آنها بسیار کم است.

درد تاتو سایه ابرو چقدر است؟

ابرو یکی از قسمت های صورت است که در هنگام انجام تاتو کمترین درد را دارد البته میزان و آستانه درد در افراد مختلف، متفاوت است اما با وجود دستگاه های جدید و مواد بی حسی که قبل از انجام تاتو زده می شود درد “سایه دائمی ابرو” بسیار کم و قابل تحمل است.

تاتو سایه ابرو در دوران بارداری و شیردهی:

 • در دوران بارداری به خاطر تغییرات هرمونی و همیطور رقیق شدن خون احتمال کم رنگ شدن تاتوسایه ابرو وجود دارد ولی مشکل خاصی برای جنین ایجاد نمی کند.
 • در دوران شیردهی به خاطر رقیق شدن خون احتمال کم رنگ شدن یا محو شدن کامل تاتو سایه ابرو وجود دارد به همین دلیل تاتو سایه ابرو را در چند ماه اول شیردهی توصیه نمی کنیم.

ماندگاری تاتو سایه ابرو چقدر است؟

هیچ وقت نمی توان زمان دقیقی برای دوام تاتو سایه ابرو گفت و تاریخ انقضا دقیق اعلام کرد.بر اساس تجربه نشان داده شده ماندگاری تاتو سایه ابرو حدود بین شش ماه تا سه سال متغیر است .عمق کاشت رنگ،نور آفتاب،چربی پوست (هرچقدر پوست چرب تر باشد سایه ابرو زودتر پاک می شود )،شرایط فیزیکی بدن و….تماما بر ماندگاری تاتو نقش مهمی ایفا می کند اما اصولا هر چه رنگ تاتو تیره تر باشد ماندگاری بیشتری خواهد داشت ولی امکان این هست که استفاده از رنگ تیره ظاهر طبیعی فرد را از بین ببرد.

نکته : ماندگاری سایه ابرو در روش میکروپگمنتیشن بیشتر از روش میکروبیلدینگ است.

نکته مهم : اگر قبل از انجام سایه ابرو اسکراپت صورت انجام بدین ماندگاری سایه بیشتر می شود به خصوص اگر دارای پوست چربی هستید این کار می تواند ماندگاری سایه ابرو را بیشتر کند.

چقدر زمان می برد تا رنگ سایه ابرو به رنگ مورد نظر نزدیک شود؟

پس از تاتو بسیاری از افراد از تیره شدن رنگ سایه دائمی ابرو و چند روز بعد به خاطر بی رنگ شدن سایه ابروی خود ناراحت می شوند.
درست بعد از تاتو یک دوره اکسیده شدن در رنگ اتفاق می افتد یک سری رنگ دانه های محافظ و آب میان بافتی بعد از اتمام کار روی سطح پوست به وجود می آید که کار آن ها حفاظت از پوست خراش دیده است در این زمان رنگ دانه ها در غلیظ ترین حالت خود دیده خواهد شد بعد از اینکه زخم بهبود پیدا کرد ،حدود روز هفتم و زخم ها به حالت پوسته های خشک شده پدیدار می شوند و باعث کم رنگی محل شده که طی 7 روز ریزش پوسته صورت می گیرد و از روز چهاردهم به بعد رنگ اصلی روی سطح پوست پدیدار می شود.

چه کسانی نباید تاتو سایه ابرو انجام دهند:

 • پریودی : در دوران پریودی به خاطر تغییرات هورمونی در بدن رنگ پذیری پوست کاهش پیدا می کند و ماندگاری رنگ بسیار کمتر می شود و همیطور رنگهای سایه ابرو در این دوران دارای ته رنگ قرمز می باشند برای همین توصیه می کنیم سه روز قبل از سیکل پریودی تا سه روز بعد از آن تاتو سایه ابرو  انجام نشود .
 • فشار خون شدید (بالا یا پایین)و ناراحتی قلبی : برای افرادی که دچار فشار خون شدید هستند ، استفاده از مواد بی حس کننده و لیدوکایین بسیار خطرناک بوده و منجر به عوارض غیر قابل جبران خواهد شد هم چنین این افراد به دلیل این که داروهای خاص بیماری استفاده می کنند خون شان رقیق بوده و مانند افراد هموفیلی ، زخم آن بهبود نمی یابد.
 • بیماری های خود ایمنی : در بیماری های خود ایمنی ، سیستم ایمنی بدن ضعیف می باشد و یا در مواردی دفاع ایمنی بدن متوقف می شود به همین دلیل انجام انواع تاتو سایه ابرو را به این افراد توصیه نمی کنیم.
 • بیماری های خاص:افرادی که دارای بیماری های هپاتیت ، ایدز ، هموفیلی (عدم انعقاد خون) و بیماری های جنسی هستند به هیچ عنوان انجام تاتو سایه ابرو توصیه نمی شود.

اقدامات لازم برای کاهش درد و اضطراب قبل از سایه ابرو :

1-اگر جزو کسانی هستید که از انجام سایه ابرو ترس دارید یا پوست بسیار حساسی دارید نیم ساعت قبل از تاتو نصف قرص آلپرازولام (Alprazolam) یا یک عدد قرص ژلوفن یا هر قرص آرامش بخش دیگه ای را مصرف کنید.

2-قبل از ورود به جلسه تاتو حتما یک نوشیدنی یا یک خوارکی قندی مثل شکلات یا انواع آبمیوه ها میل نمایید.

اقدامات قبل از تاتو سایه ابرو:

1- چند ساعت قبل از تاتو سعی کنید از مشتقات کافئینی مانند چای یا قهوه استفاده نکنید.

2- از سه روز قبل از انجام تاتو  در معرض تابش اشعه uv (اشعه ماورا بنفش)قرار نگیرید.(اشعه uv برای برنزه کردن پوست استفاده می شود)

3- قبل از تاتو، لایه برداری و میکرودرم پوست انجام ندهید.

4- از داروهای که باعث تحریک پوست می شوند استفاده نکنید

5- در صورتیکه سابقه حساسیت دارید قبل از جلسه تاتو از قرص ستیریزین (Cetirizine) استفاده نمایید (این قرص ضد حساسیت می باشد)

نکته : اگر سابقه حساسیت در مقابل مواد مختلف را دارید از تاتو کار خود بخواهید حتما تست حساسیت را برای شما انجام دهد.

نویسنده: مینا طاهریان
(کپی برداری از این متن فقط با ذکر نویسنده و لینک منبع مجاز می باشد)

مرکز تخصصی تاتو  “مینا طاهریان” زیر نظر پزشک آماده ارائه انواع خدمات تاتو و هاشور در اصفهان می باشد.
شماره تماس : 09139021990-03132232892

توضیحات
تاریخ بازدید
امتیاز به :
سایه دائمی ابرو
امتیاز دهنده
51star1star1star1star1star