هاشور سه بعدی ابرو | همرا با عکس و توضیحات کامل

هاشور ابروی سه بعدی  یکی از پر طرفدار ترین و زیباترین نوع هاشور است .در این مطلب می خواهیم تمام نکاتی که باید قبل و بعد از انجام  هاشور سه بعدی ابرو  بدانید رو به طور کامل شرح دهیم ؛ پس با ما تا پایان مطلب همراه باشید.

هاشور ابروی سه بعدی چیست؟

برای انجام هاشور سه بعدی ابرو ، هاشورها به نحوی زده می شوند که حالت ابروهای طبیعی فرد را داشته باشند و با ایجاد خطای دید باعث می شوند ابروها برجسته و شبیه به ابروهای طبیعی به نظر برسند حتی در مواقعی که فرد هیچ ابرویی نداشته باشد.

در ایران برای انجام هاشور سه بعدی ابرو از دو روش استفاده می کنند: 1- روش تغییر رنگ 2- نحوه زدن هاشورها

1- روش تغییر رنگ:

در این روش از دو رنگ تیره و روشن برای ایجاد حالت سه بعدی استفاده می کنند یعنی هاشور های بالا و پایین را با رنگ روشن تر و هاشور های وسط ابرو را با رنگ تیره تر می زنند. که این امر باعث خطای دید شده و حالت برجسته به ابرو ها می دهد .

(این روش را بسیار از تاتو کارها انجام می دهند ولی روش خیلی اصولی نیست)

2-نحوه زدن هاشورها (بر اساس متد فیبروز): 

در این روش هاشور ها طوری زده می شوند که باعث خطای دید شده و هاشورها شبیه ابروهای طبیعی و برجسته به نظر برسند این نوع هاشور بر اساس فرم ابروهای طبیعی به چهار صورت مختلف زده می شوند :

الف) هاشور Spine-3 (هاشور ابروی تیغ ماهی)

در این نوع هاشور نقطه کانونی هاشورها بر روی انتهای ابرو  قرار دارد و تمام هاشور در جهت انتهایی ابرو زده می شود . به این نوع هاشور ، هاشور تیغ ماهی هم گفته می شود .

هاشور spine-3

2- هاشور Spine~5 (هاشور ابروی آسیایی)

در این نوع هاشور نقطه کانونی هاشورها در قسمت پایین ابرو و جایی بین ابتدا و قوس ابرو قرار دارد   . که به این نوع هاشور ، هاشور آسیایی هم گفته می شود.

هاشور spine-5

هاشور spin-5
3- هاشور Spine-6  (هاشور ابروی کلاسیک)

در این نوع هاشور نقطه کانونی هاشورها در قسمت قوس پایینی ابرو قرار دارد و تمام هاشور در جهت این نقطه قرار می گیرند .

هاشور spine-6هاشور spin-6

4- هاشور Upper Spine (هاشور رو به بالا)

در این نوع هاشور نقطه کانونی هاشورها در قسمت بالایی ابرو ها قرار دارد و تمام هاشور ها در جهت بالای ابرو زده می شوند .

هاشور upper spine

هاشور upper spine

روش انجام هاشور سه بعدی

برای انجام هاشور سه بعدی ابرو دو روش وجود دارد:

1- روش میکروپیگمنتیشن: در این روش برای انجام هاشور سه بعدی ابرو از دستگاه استفاده می شود به همین دلیل رنگ به قسمت عمیق تر پوست نفوذ می کند و ماندگاری بیشتری دارد.

2- روش میکروبیلدینگ : در این روش برای انجام هاشور سه بعدی به صورت دستی و با قلم میکروبیلدینگ انجام می شود . در این روش هاشورها بسیار ظریف و طبیعی زده می شوند ولی نسبت به روش میکروپیگمنتیشن ماندگاری کم تری دارند.

در هر دو روش میکروپیشگمنتشن و میکروبیلدینگ از سوزن ها و وسایل یکبار مصرف استفاده می شود و هر دو روش کاملا بهداشتی هستند.

نکته : دقت کنید تاتو کار حتما قبل از شروع کار سوزن میکروپگمنتشن یا میکروبیلید را تعویض کند.

هاشور ابروی سه بعدی
هاشور ابروی سه بعدی

ماندگاری هاشور ابروی سه بعدی چقدر است؟

هیچ وقت نمی توان زمان دقیقی برای دوام هاشور سه بعدی ابرو گفت ولی بر اساس تجربه ماندگاری هاشور سه بعدی ابرو بین شش ماه تا سه سال متغییر است .مهمترین عوامل در ماندگاری هاشور ابروی سه بعدی عبارتند از :

 • عمق کاشت: معمولا هر چقدر تاتو کار ماهر تر باشد عمق قرار گیری رنگها در پوست بیشتر است و ماندگاری هاشور ابرو بیشتر می شود.
 • روش انجام هاشور سه بعدی ابرو: هاشور ابرو به روش میکروپیگمنتیشن ماندگاری بسیار بیشتری نسبت به روش میکروبیلدینگ دارد.
 • نوع پوست: ماندگاری در کسانی که داری پوست چرب تری هستند کمتر از کسانی است که پوست خشک یا نرمال دارند.
 • رنگ هاشور ابرو: هاشور های با رنگ تیره ماندگاری بیشتری نسبت به هاشورهای با رنگ روشن دارند . به خصوص اگر رنگ استفاده شده ارگانیک باشد هر چند برای سلامتی بهتر است ولی دوام کمتری دارد .

نکته مهم : اگر قبل از انجام هاشور ابروی سه بعدی، اسکراپت صورت انجام دهید ماندگاری هاشور ابرو بیشتر می شود به خصوص اگر دارای پوست چربی هستید حتما این کار را قبل از انجام هاشور ابرو انجام دهید.

رنگ هاشور سه بعدی ابرو:

 • رنگ هاشور سه بعدی ابرو : بهتر است برای انتخاب رنگ “هاشور سه بعدی ابرو ” از رنگی متناسب با رنگ موهای خود استفاده کنید معمولا بهترین رنگ برای هاشور ابرو، رنگی یک یا دو درجه روشن تر از رنگ طبیعی موهای تان می باشد . اگر برای انتخاب رنگ هاشور ابرو دچار تردید هستید رنگ قهوه ای سوخته بدون قرمزی را انتخاب کنید زیرا این رنگ با رنگ پوست اکثریت ایرانی ها هماهنگ است و با هر رنگی که بر روی ابروها بعد از هاشور گذاشته شود نیز هماهنگی دارد.
 • درجه رنگ: هر چقدر رنگ انتخابی تیره تر باشد ماندگاری هاشور ابرو بیشتر است.
 • نوع رنگ سایه ابرو : نوع رنگ استفاده شده در هاشور سه بعدی ابرو باید بدون سرب و ارگانیک باشد .رنگهای ارگانیک دوامشان از رنگهای دارای سرب کمتر است ولی کاملا بدون ضرر هستند و احتمال حساسیت در آنها بسیار کم است.

نکته : در صورتیکه سابقه حساسیت دارید از تاتو کار خود بخواهید قبل از انجام هاشور سه بعدی ابرو برایتان تست حساسیت انجام دهد.

درد هاشور سه بعدی ابرو چقدر است؟

ابرو یکی از قسمت های صورت است که در هنگام انجام هاشور ابرو کمترین درد را دارد البته میزان و آستانه درد در افراد مختلف، متفاوت است اما با وجود دستگاه های جدید و مواد بی حسی که قبل از انجام هاشور زده می شود درد “هاشور سه بعدی ابرو ” بسیار کم و قابل تحمل است.

هاشور سه بعدی ابرو در دوران بارداری و شیردهی:

 • در دوران بارداری به خاطر تغییرات هرمونی و همیطور رقیق شدن خون احتمال کم رنگ شدن هاشور ابرو  وجود دارد ولی مشکل خاصی برای جنین ایجاد نمی کند. (البته باید دقت داشت که حتما رنگهای استفاده شده ارگانیک باشند)
 • در دوران شیردهی به خاطر رقیق شدن خون احتمال کم رنگ شدن یا محو شدن کامل هاشور ابرو وجود دارد به همین دلیل انجام هاشور ابرو را در چند ماه اول شیردهی توصیه نمی کنیم.

چقدر زمان می برد تا رنگ هاشور سه بعدی ابرو به رنگ مورد نظر نزدیک شود؟

پس از هاشور سه بعدی ابرو بسیاری از افراد از تیره شدن رنگ هاشور ابرو و چند روز بعد به خاطر بی رنگ شدن هاشور ابروی خود ناراحت می شوند.
درست بعد از انجام هاشور ابرو یک دوره اکسیده شدن در رنگ اتفاق می افتد یک سری رنگ دانه های محافظ و آب میان بافتی بعد از اتمام کار روی سطح پوست به وجود می آید که کار آن ها حفاظت از پوست خراش دیده است در این زمان رنگ دانه ها در غلیظ ترین حالت خود دیده خواهد شد بعد از اینکه زخم بهبود پیدا کرد ،حدود روز هفتم و زخم ها به حالت پوسته های خشک شده پدیدار می شوند و باعث کم رنگی محل شده که طی 7 روز ریزش پوسته صورت می گیرد و از روز چهاردهم به بعد رنگ اصلی روی سطح پوست پدیدار می شود.

چه کسانی نباید تاتو هاشور سه بعدی ابرو انجام دهند:

 • پریودی : در دوران پریودی به خاطر تغییرات هورمونی در بدن رنگ پذیری پوست کاهش پیدا می کند و ماندگاری رنگ بسیار کمتر می شود و همیطور رنگهای هاشور ابرو در این دوران دارای ته رنگ قرمز می باشند برای همین توصیه می کنیم سه روز قبل از سیکل پریودی تا سه روز بعد از آن هاشور سه بعدی ابرو انجام نشود .
 • فشار خون شدید (بالا یا پایین)و ناراحتی قلبی : برای افرادی که دچار فشار خون شدید هستند ، استفاده از مواد بی حس کننده و لیدوکایین بسیار خطرناک بوده و منجر به عوارض غیر قابل جبران خواهد شد هم چنین این افراد به دلیل این که داروهای خاص بیماری استفاده می کنند خون شان رقیق بوده و مانند افراد هموفیلی ، زخم آن بهبود نمی یابد.
 • بیماری های خود ایمنی : در بیماری های خود ایمنی ، سیستم ایمنی بدن ضعیف می باشد و یا در مواردی دفاع ایمنی بدن متوقف می شود به همین دلیل انجام انواع هاشور ابرو را به این افراد توصیه نمی کنیم.
 • بیماری های خاص:افرادی که دارای بیماری های هپاتیت ، ایدز ، هموفیلی (عدم انعقاد خون) و بیماری های جنسی هستند به هیچ عنوان انجام هاشور ابرو توصیه نمی شود.

اقدامات لازم برای کاهش درد و اضطراب قبل از هاشور ابرو :

1-اگر جزو کسانی هستید که از انجام هاشور ابرو ترس دارید یا پوست بسیار حساسی دارید نیم ساعت قبل از تاتو نصف قرص آلپرازولام (Alprazolam) یا یک عدد قرص ژلوفن یا هر قرص آرامش بخش دیگه ای را مصرف کنید.

2-قبل از ورود برای انجام هاشور ابرو، حتما یک نوشیدنی یا یک خوارکی قندی مثل شکلات یا انواع آبمیوه ها میل نمایید.

اقدامات قبل از تاتو هاشور سه بعدی ابرو :

1- چند ساعت قبل از تاتو سعی کنید از مشتقات کافئینی مانند چای یا قهوه استفاده نکنید.

2- از سه روز قبل از انجام تاتو  در معرض تابش اشعه uv (اشعه ماورا بنفش)قرار نگیرید.(اشعه uv برای برنزه کردن پوست استفاده می شود)

3- قبل از تاتو، لایه برداری و میکرودرم پوست انجام ندهید.

4- از داروهای که باعث تحریک پوست می شوند استفاده نکنید

5- در صورتیکه سابقه حساسیت دارید قبل از جلسه تاتو از قرص ستیریزین (Cetirizine) استفاده نمایید (این قرص ضد حساسیت می باشد)

نکته : اگر سابقه حساسیت در مقابل مواد مختلف را دارید از تاتو کار خود بخواهید حتما تست حساسیت را برای شما انجام دهد.

مراقبت بعد از هاشور سه بعدی ابرو

نویسنده: مینا طاهریان
(کپی برداری از این متن فقط با ذکر نویسنده و لینک منبع مجاز می باشد)

مرکز تخصصی تاتو  “مینا طاهریان” زیر نظر پزشک آماده ارائه انواع خدمات تاتو و هاشور در اصفهان می باشد.
شماره تماس : 09139021990-03132232892

توضیحات
تاریخ بازدید
امتیاز به :
هاشور ابروی سه بعدی
امتیاز دهنده
51star1star1star1star1star