ماندگاری تاتو خط چشم

اگر قصد انجام تاتو خط چشم را داشته باشید شاید یکی از اولین سئوالاتی که برایتان پیش بیاد این است که “ماندگاری تاتو خط چشم چقدر است؟” یا “چه عواملی در ماندگاری تاتو خط چشم موثر هستند؟” در این مطلب می خواهیم تمام نکاتی که باید درباره ماندگاری تاتو خط چشم بدانید را توضیح دهیم ؛ پس با ما تا پایان مطلب همراه باشید.

ماندگاری تاتو خط چشم

ماندگاری تاتو خط چشم چقدر است:

ماندگاری تاتو خط چشم بین یک تا سه سال می باشد ولی برای بعضی افراد تا آخر عمر باقی می ماند . این تفاوت در زمان ماندگاری به عوامل مختلفی بستگی دارد که مهمترین آنها را در متن زیر توضیح می دهیم.

چه عواملی بر ماندگاری تاتو خط چشم تاثیر دارند؟

  • رنگ های تاتو خط چشم: رنگی که برای تاتو خط چشم استفاده می شود در ماندگاری تاتو خط چشم تاثیر بسیار زیادی دارد . رنگهای ارگانیک دوامشان از رنگهای دارای سرب کمتر است ولی کاملا بدون ضرر هستند و احتمال حساسیت در آنها بسیار کم است .
  • رنگ انتخابی برای تاتو خط چشم : به صورت کلی هر چقدر رنگ تاتو خط چشم تیره تر باشد ماندگاری بیشتری دارد و هر چقدر روشن تر باشد ماندگاری کمتری دارد .
  • نوع پوست: نوع پوست در ماندگاری تاتو خط چشم بسیار موثر است . معمولا هر چقدر پوست چربتر باشد ماندگاری تاتو خط چشم کمتر می شود . ماندگاری تاتو خط چشم در کسانی که پوست چرب یا دارای منافذ باز پوست هستند بسیار کمتر از افرادی است که پوست خشک یا معمولی دارند .
  • پریودی:در دوران پریودی به خاطر تغییرات هورمونی در بدن رنگ پذیری پوست کاهش پیدا می کند و ماندگاری رنگ بسیار کمتر می شود برای همین توصیه می کنیم سه روز قبل از سیکل پریودی تا سه روز بعد از آن تاتو خط چشم انجام نشود . (البته این مورد بیشتر برای جلسه ترمیم اهمیت دارد)
  • دوران بارداری: در دوران بارداری به خاطر تغییرات هرمونی و همینطور رقیق شدن خون احتمال کم رنگ شدن تاتو خط چشم  وجود دارد ولی مشکل خاصی برای جنین ایجاد نمی کند. (البته در این زمان باید دقت داشت که رنگ استفاده شده حتما باید ارگانیک باشد)
  • دوران شیردهی : در دوران شیردهی به خاطر رقیق شدن خون احتمال کم رنگ شدن یا محو شدن کامل تاتو خط چشم وجود دارد به همین دلیل انجام تاتو خط چشم را در چند ماه اول شیردهی توصیه نمی کنیم.( در دوران شیردهی باید دقت داشته باشید که رنگهای استفاده شده برای تاتو خط چشم از نوع ارگانیک باشند)

نویسنده: مینا طاهریان
(کپی برداری از این متن فقط با ذکر نویسنده و لینک منبع مجاز می باشد)

جهت مشاوره رايگان در زمينه تاتو ، هاشور و اسکالپ سر با شماره 09139021990 تماس بگيريد.

 

توضیحات
تاریخ بازدید
امتیاز به :
ماندگاری تاتو خط چشم
امتیاز دهنده
41star1star1star1stargray