تاتو خط لب و تاتو رژلب در زمان بارداری و شیردهی

اگر قصد انجام تاتو خط لب یا تاتو رژلب را در دوران بارداری یا شیردهی را داشته باشید ممکن است سئوالات زیادی  درباره ایمنی یا ماندگاری تاتو خط لب یا تاتو رژلب برایتان پیش بیاید.  مثلا اینکه “آیا می توانم در دوران بارداری یا شیردهی تاتو خط لب یا تاتو رژلب بزنم؟” یا “انجام تاتو خط لب یا تاتو رژلب در دوران بارداری یا شیردهی برای کودکم ضرر دارد؟ ” یا “ماندگاری تاتو خط لب یا تاتو رژلب در دوران بارداری و شیردهی چگونه است؟” در این مطلب می خواهیم تمام نکاتی که باید درباره انجام تتاتو خط لب یا تاتو رژلب در دوران بارداری و شیردهی بدانید را در این مطلب توضیح دهیم ؛ پس با ما تا پایان مطلب همراه باشید.

تاتو خط لب و تاتو رژلب در زمان بارداری و شیردهی

تاتو خط لب و تاتو رژلب در دوران بارداری  :

در دوران بارداری به خاطر تغییرات هورمونی و همینطور رقیق شدن خون احتمال کم رنگ شدن تاتو لب و تاتو رژلب وجود دارد .ولی اگر نکات زیر را رعایت کنید  ضرری برای جنین  ندارد :

1 – بهتر است تاتو خط لب و تاتو رژلب را در ماه های آخر بارداری انجام دهید.

2- حتما قبل از انجام تاتو خط لب و تاتو رژلب با پزشک خود مشورت کنید.

3- برای انجام تاتو خط لب و تاتو رژلب به مرکزی مراجعه کنید که یا تحت نظر پزشک باشد یا مجوز از وزارت بهداشت را داشته باشد .( تعارف را کنار بگذارید و از تاتو کار بخواهید مجوز خود را به شما نشان دهد)

4- برای انجام تاتو خط لب و تاتو رژلب از روش میکروپیگمنتیشن استفاده کنید . زیرا سوزن های استفاده شده در دستگاه میکروپیگمنتشن یکبار مصرف هستند و احتمال سرایت بیماری های خونی از طریق دستگاه وجود ندارد و همینطور این دستگاه مورد تایید وزارت بهداشت می باشد .
نکته: دقت کنید که تاتو کار قبل از شروع کار حتما سوزن دستگاه میکروپیکمنتیشن را تعویض کند و تمام وسایل مورد استفاده حتما یکبار مصرف باشند.

5-از تاتو کار بخواهید برای انجام تاتو خط لب و تاتو رژلب حتما از رنگ های بدون سرب و ارگانیک استفاده کند . این نوع رنگ ها ماندگاری کمتری نسبت به رنگ های معمولی دارند ولی کاملا بی ضرر هستند و احتمال حساسیت در این نوع رنگ ها بسیار کم است(رنگهای آمیا و فیبروز جزو رنگهای ارگانیک و بدون سرب هستند)

6- در صورتیکه سابقه حساسیت دارید از تاتو کار خود بخواهید برایتان تست حساسیت انجام دهد.

تاتو خط لب و تاتو رژلب در دوران شیردهی  :

در دوران شیردهی به خاطر تغییرات هورمونی و همینطور رقیق شدن خون احتمال کم رنگ شدن تاتو لب و تاتو رژلب وجود دارد .ولی اگر نکات زیر را رعایت کنید  ضرری برای نوزاد ندارد :

1- برای انجام تاتو خط لب و تاتو رژلب به مرکزی مراجعه کنید که یا تحت نظر پزشک باشد یا مجوز از وزارت بهداشت را داشته باشد .( تعارف را کنار بگذارید و از تاتو کار بخواهید مجوز خود را به شما نشان دهد)

2- برای انجام تاتو خط لب و تاتو رژلب از روش میکروپیگمنتیشن استفاده کنید . زیرا سوزن های استفاده شده در دستگاه میکروپیگمنتشن یکبار مصرف هستند و احتمال سرایت بیماری های خونی از طریق دستگاه وجود ندارد و همینطور این دستگاه مورد تایید وزارت بهداشت می باشد .
نکته: دقت کنید که تاتو کار قبل از شروع کار حتما سوزن دستگاه میکروپیکمنتیشن را تعویض کند و تمام وسایل مورد استفاده حتما یکبار مصرف باشند.

3-از تاتو کار بخواهید برای انجام تاتو خط لب و تاتو رژلب حتما از رنگ های بدون سرب و ارگانیک استفاده کند . این نوع رنگ ها ماندگاری کمتری نسبت به رنگ های معمولی دارند ولی کاملا بی ضرر هستند و احتمال حساسیت در این نوع رنگ ها بسیار کم است(رنگهای آمیا و فیبروز جزو رنگهای ارگانیک و بدون سرب هستند)

4- در صورتیکه سابقه حساسیت دارید از تاتو کار خود بخواهید برایتان تست حساسیت انجام دهد.

5- بعد از انجام تاتو خط لب یا تاتو رژلب به مدت 6 الی 12 ساعت به نوزاد شیر ندهید و در این مدت شیر را دوشیده و دور بریزید.

6 – بهتر است برای انجام تاتو خط لب یا تاتو رژلب تا سه ماهگی کودک صبر کنید سپس تاتو لب را انجام دهید .

نویسنده: مینا طاهریان
(کپی برداری از این متن فقط با ذکر نویسنده و لینک منبع مجاز می باشد)

جهت مشاوره رايگان در زمينه تاتو خط لب و تاتو رژلب در اصفهان با شماره 09139021990 تماس بگيريد.
توضیحات
تاریخ بازدید
امتیاز به :
تاتو خط لب و تاتو رژلب در زمان بارداری و شیردهی
امتیاز دهنده
51star1star1star1star1star