ورم و خارش بعد از تاتو خط چشم

بعد از انجام تاتو خط چشم ممکن است پشت پلک چشمها دچار ورم ، التهاب ، خارش و … شوند ولی کدامیک از این موارد طبیعی و کدام غیر طبیعی هستند و برای کمتر شدن این عوارض چه کاری باید انجام دهیم .در این مطلب می خواهیم تمام این نکات را به صورت کامل توضیح دهیم ؛ پس با ما تا پایان مطلب همراه باشید.
ورم و خارش بعد از تاتو خط چشم

ورم بعد از انجام تاتو خط چشم:

بعد از انجام تاتو خط چشم ممکن است پلک ها ورم کرده و قرمز رنگ شوند . این ورم و قرمزی در حد کم کاملا طبیعی است و معمولا بعد از گذشت سه یا چهار روز از بین می رود ولی اگر قسمت تاتو شده دچار خونریزی شد یا مدت التهاب طولانی مدت شد حتما به پزشک مراجعه کنید ولی اگر التهاب و ورم قسمت تاتو شده در حد طبیعی باشد می توانید با رعایت موارد زیر روند بهبود را تسریع کنید:

1- از زمان انجام تاتو خط چشم به مدت سه روز از شستن چشمها خودداری کنید.

2- برای کاهش التهاب پلکها در 24 ساعت اول بعد از انجام تاتو خط چشم از کمپرس یخ استفاده کنید . برای این کار بهتر است یخ را داخل یک پلاستیک فریزی قرار داده و بعد بر روی پلک ها قرار دهید .سعی کنید یخ را برای مدت طولانی روی چشم قرار ندهید چون ممکن است باعث سردرد شود.

3-از روز اول به مدت یک هفته از پماد ویتامین آ چشمی استفاده نمایید (روزی سه بار با استفاده از گوش پاک کن مقدار بسیار کمی از پماد ویتامین آ را بر روی قسمت تاتو شده بمالید) .

4- از روز اول به مدت یک هفته از پماد هیدروکورتیزون چشمی استفاده نمایید( روزی یک بار با استفاده از گوش پاک کن مقدار بسیار کمی از پماد هیدروکورتیزون چشمی روی قسمت تاتو شده بمالید )

4- ممکن است در چند روز اول قست تاتو خط چشم دچار خارش شود از خاراندن قسمت تاتو شده خودداری کنید.

5- به مدت یک هفته از رفتن به سونا و استخر خودداری کنید.

6- تا زمان بهبودی کامل تاتو خط چشم از قرار گرفتن در مقابل آفتاب اجتناب کنید.

نکته: در صورتیکه دارای پوست چربی هستید میزان و دفعات استفاده از پمادها را کمتر کنید .

خارش بعد از انجام تاتو خط چشم:

خارش بعد از انجام تاتو خط چشم کاملا طبیعی است . در این حالت از خاراندن چشم ها  جدا خودداری کنید زیرا با خاراندن چشم روند بهبود تاتو خط چشم را طولانی تر می کنید برای کم شدن خارش می توانید از پماد ویتامین آ چشمی یا پماد هیدروکورتیزون چشمی استفاده کنید.(اگر قبل از استفاده پماد را درون یخچال قرار دهید برای کاهش خارش موثر تر است)

مدت زمان بهبود تاتو خط چشم:

مدت زمان بهبودی تاتو خط چشم برای افراد مختلف ، متفاوت است اما معمولا این زمان بین 3 تا 10 روز طول می کشد . یکی از نشانه های اصلی برای اینکه بفهمید تاتو خط چشم خوب شده است یا نه ، کاهش التهاب بر روی پلکهاست زمانیکه این التهاب کاملا از بین رفت یعنی تاتو خط چشم کاملا خوب شده است.

نویسنده: مینا طاهریان
(کپی برداری از این متن فقط با ذکر نویسنده و لینک منبع مجاز می باشد)

جهت مشاوره رايگان در زمينه تاتو ، هاشور و اسکالپ سر با شماره 09139021990 تماس بگيريد.
توضیحات
تاریخ بازدید
امتیاز به :
ورم و خارش بعد از تاتو خط چشم
امتیاز دهنده
51star1star1star1star1star