تاتو بر روی جای بخیه ، زخم و سوختگی

تاتو  یکی از روشهای مخفی کردن جای زخم یا سوختگی است . این کار از دو طریق انجام می شود :

1- تاتوی پزشکی روی جای بخیه ، زخم و سوختگی  2- تاتو یک طرح  بر روی جای بخیه ، زخم و سوختگی

1- تاتوی پزشکی روی جای بخیه ، زخم و سوختگی :

در این روش با تزریق رنگ در زیر قسمتهایی از پوست که رنگ آنها با رنگ طبیعی پوست متفاوت است باعث می شود جای زخم ها و سوختگی ها  کمتر دیده شوند و پوست حالت طبیعی تری به خود بگیرد .( انتخاب رنگ مورد استفاده بر اساس رنگ پوست بیمار تعیین می شود )

 2- تاتو یک طرح  بر روی جای بخیه ، زخم و سوختگی :

در این روش بستگی به جا یا شکل زخم یا سوختگی یک طرح زیبا برای جای زخم یا سوختگی در نظر گرفته می شود مثلا اگر مکان زخم روی سر یا ابروها باشد تاتو شبیه به مو انجام می شود .

تاتو پزشکی سوختگی
تاتو پزشکی سوختگی

تاتو روی جای بخیه ، زخم و سوختگی را کسانی می توانند انجام دهند که شرایط زیرا را دارا باشند:

الف)زخم بهبود یافته و دیگر صورتی رنگ و یا در حال تغییر رنگ نیست.

ب) از زمان بروز اسکار روی پوست حداقل باید 9 تا 12 ماه گذشته باشد تا رنگ آن به حالت ثابتی رسیده و دیگر در حال ترمیم نباشد. در صورتی که محل زخم قرمز یا صورتی رنگ باشد، به این معنی است که پوست در حال ترمیم خود است و نباید در این مرحله روی آن از این تاتو انجام داد .

ج) برای انجام تاتو پزشکی همرنگ پوست سطح پوست باید صاف و بدون برآمدگی باشد. تاتو پزشکی تنها رنگ جای بخیه و زخم را تغییر  می دهد، به همین دلیل نیز نمی توان از آن برای مواردی که سطح پوست برآمده است، استفاده کرد. (البته برای تاتو به روشی “تاتو یک طرح بر روی جای زخم یا سوختگی ” می توان تاتو را روی قسمت هایی که ناهمواری دارند هم انجام داد)

د)لبه های زخم نباید تیره باشد. تیره نبودن مرز و لبه های زخم نیز یکی از شرایط به کار گیری تاتو پزشکی  است. زیرا این لبه های تاریک نشان دهنده شرایط خاص پوست هستند و ممکن است تاتو  را هم تیره کنند که مطلوب هیچ کس نیست.

تاتو پزشکی سینه
تاتو پزشکی سینه

اقدامات قبل از تاتو :

اولین قدم برای آمادگی انجام تاتو پزشکی، مشورت با پزشک متخصصی است که در این مورد اطلاعات کافی داشته باشد. مشورت با پزشک می تواند نشان دهد که آیا شما گزینه مناسبی برای تاتو پوست هستید یا خیر؟ همچنین گاهی اوقات روی قسمتی از پوست به طور آزمایشی تاتو   انجام می شود تا از حساس نبودن بدن شما به این پروسه مطمئن شوند.

تاتو روی جای زخم
تاتو روی جای زخم

ماندگاری تاتو:

آیا رنگ های تاتو به شکل دائم می مانند ؟این حالت فرد به فرد متفاوت است و خیلی به نوع پوست و نوع زخم  بستگی دارد (هرچقدر پوست چرب تر باشد معمولا ماندگاری رنگهای تاتو کمتر است ) ولی در اغلب موارد رنگهای تاتو هر سال کمرنگ تر می شود و بعد از چند سال نیاز به ترمیم دوباره پیدا می کنند .

نویسنده: مینا طاهریان

(کپی برداری از این متن فقط با ذکر نویسنده و لینک منبع مجاز می باشد)

مرکز تخصصی تاتو  “مینا طاهریان” زیر نظر پزشک آماده ارائه انواع خدمات تاتو و هاشور در اصفهان می باشد.
شماره تماس : 09139021990-03132232892